Uçuşa açılacak havalimanından Türkiye'ye tur düzenleyecekler

Uçuşa açılacak havalimanından Türkiye'ye tur düzenleyecekler
16 Aralık 2023, 13:36
Rusya’nın Ukrayna savaşının başlamasının arından trafik kapatılan havalimanının yeniden uçuşlara açılacak olması tur operatörlerini sevindirdi.

Rusya’nın Ukrayna savaşının başladığı 2022 Şubat ayından itibaren trafik kapatılan 11 havalimanından biri olan Krasnodar Pashkovsky Havalimanı’nın 15 Aralık'tan sonra uçuşlara açılması planlanıyor. Krasnodar Havalimanında dün test uçuşu düzenlendi.

Krasnodar'daki Pashkovsky havaalimanı yeniden faaliyete geçtiğinde tur operatörleri ve havayolları bölgeden yurtdışına uçuş düzenleyecek. Rus Turizm sitesi TourDom.ru'ya değerlendirmelerde bulunan bir tur operatörünün temsilcisi havalimanı uçuşlara açılır açılmaz Krasnodar'dan Türkiye'ye bir uçuş programı planlayacaklarını söyledi. Büyük bir havayolu şirketi, Krasnodar'dan yabancı tatil yerlerine uçuş açma olasılığını incelediklerini ancak öncelikli olarak uçuş güvenliğine odaklandıklarını doğruladı: " Krasnodar'dan uçuş gerçekleştirmenin güvenli olduğuna dair tüm onayları aldığımızda, bunu değerlendirebiliriz."

Rossiya ve Pobeda havayolları Krasnodar Pashkovsky havalimanına uçuşlara yeniden başlamaya hazır. Düşük maliyetli havayolu, yeni yıl tatilinin hemen ardından uçuşları açmayı planladığını duyurdu. Rossiya basın servisi ise herhangi bir tarih vermedi.

Yorumlar
F.peyami
18 Aralık 2023, Pazartesi 03:51
2 sene çok büyük sıkıntı çektik daha öncede virüs zamanindada aynı oldu inşallah bu son olur Türkiye ucuslarida başlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha