Uçuş alışkanlıklarını değiştirecek proje…

Uçuş alışkanlıklarını değiştirecek proje…
05 Eylül 2017, 11:28
İnternetten alınan ve bilinen tüm metotlardan farklı olacak ‘ucuz uçak bileti kulübü’ projesi Antalya Bilim Üniversitesi “kulukça merkezinin” desteği ile adından bolca söz ettirecek.

Günümüzde yapay zeka kullanımın gittikçe arttığı dönemde, Antalya Bilim Üniversitesi Kuluçka Merkezi ile halen ABÜ Marka, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Abdullah Gürcan yıllardır hayal ettiği projeyi birlikte hayata geçirdi. “Ucuz Uçak Bileti Kulübü” adı verilen projede kulübü hem profesyonellerden hem de yapay zeka’dan yararlanarak üyelerine buldukları özel fiyatları günlük olarak emaillerine gönderiyor. Yurtiçi ve Yurtdışı uçuşlarını sürekli tarayarak en ucuz bilet fiyatlarını bulup üyelerine gönderen girişim, üyelerine her uçuş için yüzlerce lira kar ettiriyor.

Hızlı ve güncel listeleme imkanı

Yurtdışında birçok havayoluna ve consolidator’a dijital pazarlama ve gelir yönetimi (revenue managment) konularında danışmanlık hizmeti veren Abdullah Gürcan, Ucuz Uçak Bileti Kulübü girişimcilik projesi sayesinde değişen ve sürekli güncellenen ucuz uçak biletlerinin üyelere anlık bildirileceğini belirtti.

Satılamayan koltuklar, artık sizin

Gürcan verdiği eğitimlerde gözlemlediği en büyük problemin hava yolu şirketleri için satılamayan koltuklar olduğunu fark ettiği için böyle bir girişimcilik projesine imza atmak istediğinin altını çizdi. “Bu soruna uzun süredir bir çözüm arıyordum, Antalya Bilim Üniversitesi’nde çalışmaya başladıktan sonra gerek Turizm Fakültesi, gerekse Bilgisayar Mühendisliği bölümü akademisyenlerinden çok büyük destek ve yardım aldım”. Turizm tecrübesini Cornell Üniversitesi’nde aldığı Gelir Yönetimi (Revenue Management) eğitimi ile pekiştirdiğini belirten Gürcan, Ucuz Uçak Bileti Kulübü’nün özellikle Türk insanının uçuş alışkanlıklarını değiştireceğini ve hiç kimsenin bir daha hiçbir uçuşa tam ücret ödememesi için çabaladıklarını belirtti.

Proje ABÜ Kuluçka Merkezi’nde şekillendi

Antalya Bilim Üniversitesi’nde Yrd. Doç Dr. olarak görev yapan Ali Cem Başarır, aynı zamanda ABÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin de koordinatörlüğünü yapmakta. ABÜ’nün girişimciliğe çok önem verdiğini, öğrencilerin birinci sınıftan itibaren girişimcilik ile ilgili sürekli teşvik edildiklerini ve tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti. ‘Ucuz Uçak Bileti Kulübü’ projesi de bu girişimcilik anlayışı ile ortaya çıktı.

Girişimcilik ekosistemi kuracağız

Yrd. Doç Dr. Ali Cem Başarır öte yandan girişimcilik ekosistemini Antalya’da hayata geçirmek için çalışmalarının son aşamaya geldiğini, yatırımcılar ve girişimciler arasında köprü olacaklarını belirtti. Antalya Bilim Üniversitesi Şehir Kampüsü’nde bulunan kuluçka merkezinde “Co-working space” oluşturduklarını, merkeze kabul edilen girişimlerin her türlü ofis ve çalışma ortamı ihtiyaçlarını burada karşılayabileceklerini ifade etti ve tüm girişimcileri merkez ofise davet etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha