Uçak biletlerine görülmemiş zam!

Uçak biletlerine görülmemiş zam!
28 Nisan 2020, 14:57
Rusya'nın dev havayolu şirketleri uçak bilet fiyatlarında olağanüstü artışa gitti.

Aeroflot, S7 Airlines, Ural Airlines ve Utair gibi Rusya’nın dev havayolları şirketleri, bilet fiyatlarını, yüzde 50 ila yüzde 110 oranında artırdı.

Rus saygın iş dünyası gazetelerinden Vedomosti’ye göre, Nisan ayında Aeroflot, S7 Airlines, Ural Airlines ve Utair gibi dev Rus havayolları şirketleri bilet fiyatlarını artırdı.

Mart'a göre yüzde 110'a varan artışlar

Vedomosti haberine göre, söz konusu firmalar, Nisan ayında Moskova’dan Rusya’nın 15 büyük kentine uçak bileti fiyatlarını aşırı bir şekilde artırdı; Mart ayındaki fiyatlar (Nisan-Mayıs dönemi için başkentten 15 büyük Rus şehrine gidiş dönüş biletleri) yüzde 50-110 daha ucuz idi.

Vedomosti’ye göre, Mart sonunda Aeroflot, Nisan’dan Mayıs’a kadar dönem için Moskova’dan Krasnodar’a ve Minvod’a bileti 2800 rubleye sattıysa, şimdi bunun fiyatı 5900. Moskova’dan St.Petersburg’a uçak biletlerinin maliyeti 2400’den 4900 ruble’ye yüksledi.

Ayrıca, Moskova’dan Volgograd, Yekaterinburg, Perm, Soçi, Omsk kentlerine uçuşlarda fiyat artışı kaydedildi. Gazete, “Rostov, Samara, Kazan, Krasnoyarsk, Irkutsk, Tyumen’e uçuş biletleri yüzde 50-80 arttı. Sadece Novosibirsk’e uçuşlar sadece yüzde 10 arttı” şeklinde değerlendirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha