Uçak bileti ve otel harcamalarında taksit sayısı değişti

Uçak bileti ve otel harcamalarında taksit sayısı değişti
13 Haziran 2019, 08:06
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) havayolu ve konaklama harcamalarında da kredi kartı taksit sürelerini uzattı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), genel kredi kartı taksitlendirme süresini on iki aydan on sekiz aya, çıkardı. Bunun yanı sıra diğer alanlarda da taksit sınırını değiştirdi.

Otel ve uçak biletinde taksit 12 aya çıktı

Kredi kartı taksit süreleri havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda 9 aydan 12 aya yükseltilirken; vergi ödemelerinde de 9 aydan 12 aya çıkarıldı.

Geçtiğimiz Şubat ayında da seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda kredi kartlarındaki taksitlendirme süresi 9 aydan 12 aya yükseltilmişti.

BDDK dün aldığı kararda ayrıca kredi kartlarında taksitlendirme süresini video, kamera, ses sistemleri ve fiyatı 3,500 TL’nin üzerinde olan televizyon vb elektronik eşya alımlarında 3 aydan 6 aya çıkardı. Fiyatı 3,500 TL’ye kadar olan televizyon alımlarında ise taksit süresi 9 aydan 12 aya yükseltildi.

Kredi kartı taksit süresi buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ev aletleri vb. elektrikli eşya alımlarında 12 aydan 18 aya; mobilya alımlarında da 12 aydan 18 aya çıkarıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha