U-ETDS'de TÜRSAB'ın çözüm önerisi

U-ETDS'de TÜRSAB'ın çözüm önerisi
05 Aralık 2018, 11:34
TÜRSAB'ın girişimleri sonucu Ulaştırma Bakanlığı tarafından yaptırımları ertelenen Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS)'yle ilgili çözüm formülü bulundu. TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı İlker Ünsever, çözümün detaylarını anlattı.

Dün Türsab TV'de turizm gazetecilerinin sorularını cevaplayan TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı avukat İlker Ünsever, turizm taşımacıları tarafından tepkiyle karşılanan U-ETDS uygulamasıyla ilgili de açıklamalar yaptı.

Acenta yolcu listesini nasıl girecek?

Ünsever, U-ETDS'yle ilgili sorunu çözmek için ara yazılım modeli geliştirdiklerini söyledi. Ünsever, yazılımın nasıl çalışacağını şöyle anlattı: " Seyahat acentalarının yolcu listelerini kendi üzerlerinden girebilmeleri ve o yolcu listesine bir araç atayabilmeleri konusunda Ulaştırma Bakanlığı, Kültür ve Turizm bakanlığı ile TÜRSAB üzerinden bir ara yazılım modeli geliştiriyoruz. Bu yazılımla birlikte artık seyahat acentası bir saat öncesinden kendi yolcusunu hangi araçla taşıyacağını girdiğinde bu bilgiler tüm denetim sisteminde görünecek. Online bir sistem olduğu için seyahat acentasının sıkıntısı gidecek."

U-ETDS entegrasyonu için Bakanlık'ta toplantı yapılmıştı

U-ETDS'yle ilgili geliştirilen yazılım hakkında geçen hafta TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanı Taşkın Arık, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses'i ziyaret etmişti. TÜRSAB Bilgi Teknolojileri Direktörü Serkan Yıldır'ın da hazır bulunduğu toplantıda TÜRSAB Online sistem tanıtımı ve U-ETDS entegrasyonuyla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>