TYD'nin arama motoru ne işe yarayacak?

TYD'nin arama motoru ne işe yarayacak?
sayfayı yazdır, turizm ajansı
16 Şubat 2017, 10:06
TYD, Türkiye turizmini yabancı rezervasyon platformlarının tekelinden kurtarmak için hayata geçirdiği “Turizm Arama Motoru Projesi”ni duyurdu.

Turizm sektörü mensuplarının katılımıyla Belek Rixos Premium Otel’de düzenlenen toplantıda, Türkiye’nin turizm pazarlamasında "devrim yaratacağı" iddia edilen arama motoru projesi tanıtıldı.

Yeni arama motoru ne işe yarayacak?

- Otellerin kendi karar verdikleri fiyatlarıyla havayolunun indirimli uçak biletleri birleşince oluşacak cazip paket tur fiyatları B2B ve B2C kanalları üzerinden son tüketicilere hızlı ve kolay şekilde ulaştırılabilecek,

- Tüm uçağın doluluk riskini üstlenemeyen tur operatörlerinin arzu ettikleri oranda koltuk garantisi ile uçmalarına imkân veren bu uygulama sayesinde tur operatörleri Türkiye programlarını zarar etmeden ve daha uzun periyoda yayarak devam ettirebilecekler. Arta kalan koltuklar ise havayollarının online satış ağları içerisine bulunan on binlerce seyahat acentesi üzerinden tüketicilere ulaştırılacaktır.

- Sisteme dahil olan otellerin; havayollarının turizm yörelerinde hedef Pazar ülkelere yapacakları tarifeli seferler ve yine havayollarının dünya geneline yayılmış acente networkleri üzerinden B2B kanalları kullanılarak toptancılıktan perakendeciliğe geçiş başlatılmış olacak,

- Sberbank-Denizbank ile yürütülen ortak proje ile Ruble olarak taksitlendirme imkanı sağlanacak,

Atlasglobal Havayolları işin lokomotifi olacak

TYD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, TYD üyelerinin dahil olacağı online satış platformunu tanıtırken, Atlasglobal Havayolları’nın bu proje kapsamında tatil yörelerimizden hedef Pazar ülkelere düzenleyeceği tarifeli uçuşların koltuk doluluk risklerini üstleneceğini ve Atlas markası altında çalışan sistem sayesinde marka bilinirliliği ve yurtdışı pazarlarda güven oluşturma sürecinin tamamlanmış olarak satışlara başlanacağını belirtti. On binlerce satış noktasına Atlasglobal networkü üzerinden hızlı erişim avantajı ile projenin destekleneceğini kaydetti.

Yorumlar