TUYED: Silahın turizm fuarında tanıtılması kabul edilemez!

TUYED: Silahın turizm fuarında tanıtılması kabul edilemez!
30 Ocak 2017, 14:28
EMITT Fuarı kapsamında silah tanıtımı yapılan Kırıkkale standına yönelik tepkiler sürüyor. Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), turizm fuarında silah tanıtımı yapılmasının kabul edilemez olduğunu belirterek bir uyarı mesajı yayımladı.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizin tüm yörelerine sahip oldukları turistik ürünlerini vitrine çıkarıp tanıtma fırsatı sundu. Barış ve güven mesajları verilerek kapılarını açan EMITT'te silah tanıtımı yapan Kırıkkale standı ise tepki çekti.

EMITT’e katılan Kırıkkale’nin standında silah tanıtımı yapılmasını doğru bulmadıklarını belirten Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Genel Sekreteri Hasan Arslan, “Turizm ve silah yan yana gelmemesi gereken çok farklı konular. Terörden ciddi zarar gören turizmin, fuarda silah tanıtımı yapılmasını doğru bulmuyoruz. Başta yerel yöneticiler ve fuar organizatörleri olmak üzere, herkesi içinden geçmekte olduğumuz hassas dönemde bu tür konularda sorumlu davranmaya davet ediyoruz” dedi.

TUYED Genel Sekreteri Arslan, Kırıkkale’nin fuarda “silaha adını veren şehir” sloganıyla tanıtıldığını hatırlattıktan sonra şunları söyledi: “İl, ilçe ve beldeler turizmden daha fazla pay almak adına önemli bir tanıtım platformu gibi gördükleri EMITT'e katılıyor. Fuar her yıl renkli gösteri ve etkinliklere sahne oluyor. Tüm katılımcılar sahip oldukları turistik ürünleri tanıtmak için birbiriyle yarışıyor. Ancak öyle anlaşılıyor ki, Kırıkkaleli yetkililer turizm fuarı ile av fuarını karıştırdı. Silahın turizm fuarında tanıtılması kabul edilemez. Bundan sonra turizmle ilgisi olmayan ürünlerin EMITT’te sergilenmeyeceğini umuyoruz. Tüm yerel yöneticiler ve turizm fuarı organize edenleri sergilenecek ürün seçiminde daha hassas olmaya çağırıyoruz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha