Rota

TÜRSAB: Villa dolandırıcılarına dikkat!

TÜRSAB: Villa dolandırıcılarına dikkat!
07 Ağustos 2020, 18:42
TÜRSAB, turistik amaçlı villa ve konut kiralaması hizmeti sunan dolandırıcılara karşı üyelerini uyardı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) resmi internet sayfasından yaptığı açıklamada, turizm amaçlı villa ve benzeri konutların kullandırılması hizmetinin sunulması kisvesi altında tüketicileri dolandıran kişi ve oluşumlar olduğunu ve bunların kendilerini seyahat acentası olarak tanıtabildiğini hatırlatarak üyelerini uyardı.

Açıklamada, "Web siteleri üzerinden “TÜRSAB Doğrulama Kodu”na sahiplermişcesine aşağıda yer alan logoyu sahte olarak kullanmaktadırlar. Mesleki ticari işletme olan seyahat acentalarının mesleki faaliyet olarak münhasıran sunabileceği hizmetlerin başkaca kişi veya oluşumlar tarafından yerine getirilmesi haksız rekabet suçunu oluşturmaktadır. Bu durum kamu açısından risk oluşturmakta ve tüketiciler bu yolla mağdur edilmektedir. Bu sebeple kendilerini seyahat acentası olarak tanıtan kuruluşlar hakkında gerekli incelemenin yapılabilmesi için şüphe uyandıran herhangi bir olgu ile karşılaşılması durumunda derhal Birliğimizle iletişime (444 87 72) geçilmesini rica ederiz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Aydoğan
08 Ağustos 2020, Cumartesi 02:21
Bence Bu Ülkede Türsab Hiçbir İşe Yaramıyor.Ne İşe Yarar Onuda Anlamıyorum.
Gökhan
08 Ağustos 2020, Cumartesi 09:29
Türsab siz önce insanları dolandıran acenteleri kontrol edin ondan sonra bu konuya değinin ve atlasglobal pegasus Gibi firmalar tatilstil vb... İsimleri sıra sıra giden çokkk sizin türsab belgenize güvenip ödeme yapan vatandaşların hakkını verin. Saygılar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha