TÜRSAB Turizm Kongresi hızlı başladı... Erken değil tam zamanı!

TÜRSAB Turizm Kongresi hızlı başladı... Erken değil tam zamanı!
19 Kasım 2021, 12:25
TÜRSAB'ın tarihinde ilk kez düzenlediği Turizm Kongresi Antalya'da bugün başladı. Kongrenin açılışında Erken Rezervasyon kampanyasının lansmanı gerçekleştirildi.

TÜRSAB'ın üyeleri arasında iletişim ve dayanışmayı artırmak için bu yıl Antalya'da ilk defa düzenlediği Turizm Kongresi bugün başladı. Belek'teki Pine Beach Hotel'de gerçekleştirilen ve iki gün sürecek kongreye büyük katılım var.

Erken rezervasyon kampanyasının startı verildi

Kongrenin açılış töreninde Erken rezervasyon kampanyasının startı verildi. Erken Rezervasyon Kampanyası Lansmanı ve Basın Toplantısı’na Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Jolly Tur CEO’su Mert Vardar, Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal ve Tatilbudur.com Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk katıldı.

Bağlıkaya: Turizmde başarı varsa bunun baş kahramanları seyahat acentalarıdır

Kongrenin açılış konuşmasını yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya şöyle konuştu: " Turizm sektörü olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Aşılanmanın artması ile 2021’in ikinci yarısından itibaren iç pazarda kısmi bir hareketlilik yaşandı. 2022 yılının yurt dışından gelen turist açısından daha iyi bir yıl olacağı beklentileri var. Vatandaşlarımız bu nedenle istedikleri yerde istedikleri fiyata tatil yapabilmeleri erken rezervasyon ile mümkün olacak. Yerli turist yabancı turistten daha fazla ödediği gibi bir yanılsama var. Bu durum yabancı tur operatörlerinin hacimli iş yapmasından kaynaklanıyor. Erken rezervasyon ile yerli turistler için de uygun fiyatlar ortaya çıkıyor.”

“Bugün itibari ile acentelerimiz, cazip ve uygun fiyatlarla erken rezervasyon kampanyalarına başlıyor. Sadece deniz-kum-güneş değil, kültür turizmi başta olmak üzere birçok tatil şekli erken rezervasyon kampanyası içinde yer alacak. Turizmi 4 mevsime yaymayı sağlayarak bölgesel kalkınma ve ekonomiye katkıda bulunmak için TÜRSAB BTK’ları ile turizmi ülkenin her yanına yaymak için çalışıyoruz. Tüketiciye ürün olarak sunulan her şeyin sahibi seyahat acentalarıdır. Turizmde bir başarı varsa bunun baş kahramanları seyahat acentalarıdır. Sözlerimiz sonlandırırken tatil için erken değil tam zamanı diyoruz.”

Oya Narin:Turizmde yatırımcıların teminatı tur operatörleri ve seyahat acentalarıdır

TTYD) Başkanı Oya Narin'de turizm sektörünün yaşadığı krizlerden sonra TÜRSAB, rehberler, yatırımcılarla birlikte turizm hamlesi başlattıklarını söyledi. Bu sinerjinin bundan sonra da turizme kazanç sağlamaya devam edeceğini belirten Narin, seyahat acentalarının ve tur operatörlerinin turizmdeki rolüne ve önemine değindi. Turizmde yatırımcıların teminatının tur operatörleri ve seyahat acentalarının performansı olduğunu belirten Narin, " Bu nedenle tur operatörleri ve seyahat acentalarına teşekkür ediyor ve yatırımlarımızın garantisi olmalarını temenni ediyorum. Bizler seyahat acentaları ile çalışmaya devam edeceğiz. Aynı performansı göstermeye devam edeceğiz. Tüketicilerimizin erken rezervasyon kampanyasına katılması uygun fiyat ve yer bulma noktasında kendilerine yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Mete Vardar: TÜRSAB Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bu mücadelede bizi hep destekledi

"Biz birlikte güzeliz. Sektör olarak bu zorlu süreci birlikte atlatabileceğimizi biliyoruz." diyen Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar da sektör olarak birlikte hareket ederek seyahat acentaları olarak ülke ekonomisine katkı sağlama inancı ile çok daha fazla önemli çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Büyük bir kampanya ile erken rezervasyon kampanyasına başladıklarını belirten Vardar, şöyle konuştu: " Bu sene erken rezervasyon diğer senelere göre çok daha önemli. Önümüzdeki sene ile dış pazardan beklentiler çok yüksek olacak. İç pazar son senelerde özellikle kriz dönemlerinde çok büyük önem arz ediyor. Seyahat acentaları ile tatile giden kitleyi yukarıya taşıyabilirsek geçmiş dönemlerde olduğu gibi karamsar olmayan bir tablo çıkacak karşımıza. 2022 bizim için önemli bir sınav. TÜRSAB Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu mücadelede bizi hep destekledi. Herkes turizmin bir ferdi gibi kendi şirketlerini bir kenara bırakıp bir kurtuluş savaşı veriyor. Bu mücadelede Türkiye turizmine katkı sağlamak için güç birliğine devam edeceğiz. Seyahat acentaları her zaman göz bebeği olmaya devam edecektir. Bizler seyahat acentaları olarak Türkiye turizmine daha fazla katkı koymak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaan Karayal: Bu sene yer bulabilmek için erken rezervasyon çok önemli fırsat

Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal'da organizasyon için TÜRSAB’a teşekkür etti. Bu sene erken rezervasyon kampanyasının önceki yıllardan çok daha farklı olacağını ifade eden Karayal " Bu sene yer bulabilmek için erken rezervasyon çok önemli bir fırsat olarak öne çıkacak. İki yıldır pandemi ile birlikte erken rez popüleritesini yitirmişti. Ama şimdi tekrar önemli bir hale geldi. Uygun fiyat ve yer bulabilme anlamında erken rezervasyon büyük önem arz ediyor. Seyahat acentaları, Türkiye turizmi için çok önemli bir noktadadır. Acentelerin bu deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanmak tatilciler için çok önemli.” diye konuştu.

Mert Vardar: Sezona doğru indirimler son bulacak

Jolly Tur CEO'su Mert Vardar'da erken rezervasyonun bu sene en önemli dönemini yaşadığını ifade etti. Yurt dışı pazarlarının Türkiye’de daha fazla hareketlilik oluşturacağını belirten Vardar " İç pazar için uygun fiyat ve yer bulabilme adına bu sene erken rezervasyon çok daha büyük önem kazanıyor. Misafirlerimize kampanyalarımızı sunduk. Otel tedarikçilerimizle birlikte ciddi bir indirim kampanyası başlattık. Sezona doğru bu indirimler son bulacak. Misafirlerimiz için tatil almanın tam zamanı. Kriz dönemlerinde iç pazarın çok önemli hale geldiğini biliyoruz. Kontenjanlarımızı otellerden aldık ve bu kontenjanların erkenden alınması bizim için ve misafirlerimiz için önemli.” diye konuştu.

Kemal Çubuk:Oteller yoğun bir yaz dönemi geçirecek, erken rezervasyonu kaçırmasınlar

Tatilbudur.com Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk'ta TÜRSAB tarafından bu sene birincisi düzenlenen bu lansmandan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Erken rezervasyonun iç pazar için ilk defa bu kadar hayati bir önem taşıdığını söyleyen Çubuk, " Uygun fiyat ve yer bulmak için erken rezervasyon önemli bir misyon üstlendi. Değerli meslektaşlarımın da ifade ettiği gibi dış pazarın daha fazla ilgi göstermesi ile otellerimiz yoğun bir yaz geçirecek. Dolayısı ile iç pazarın yıllardır tamamlayıcı misyonunu böyle bir dönemde kaybolmaması açısından varlığını sürdürmesi ve hacmini düşürmemesi gerekiyor. Bizler tur operatörleri olarak anlaşmalarımızı yaptık. Ciddi kampanyaları da uygulamaya koyduk. Bu kampanyaların hepsi tüketiciler için hazırlandı. Fiyatlarda zaman zaman revizyonlar ve artışlar olacak. Herkesi erken rezervasyona destek vermeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha