Rota

TÜRSAB tatilciyi ‘güvenli tatil’ filmiyle uyardı

02 Haziran 2019, 23:03
Tatil dönemlerinde artan mağduriyetleri önlemek için harekete geçen TÜRSAB, tüketicileri bilinçlendirmek için kısa film hazırladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), tüketicileri bilinçlendirmek için “güvenli tatil” filmi çektirdi. Sosyal medyada farklı kanallarda gösterime giren güvenli tatil filmi, sahte faaliyetlerle tüketicilerin tatil öncesi ve sonrasında yaşadığı sorunların minimuma indirilmesi için bir rehber niteliği taşıyor.

Filmde TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı Av. İlker Ünsever, tüketicilerin dikkat etmesi gereken konularda bilgiler verdi. İlker Ünsever; Turizm Bakanlığı teminatı, tatil sigortası ve TÜRSAB’ın yetki alanlarına ilişkin bilgiler verdi.

Video süresince güvenli ve keyifli tatilin pusulasını açıklayan Av. İlker Ünsever; “Sizin satın aldığınız ürünün satanı eğer bir seyahat acentası değilse, yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Ne olduğunu bilmediğiniz internet sitelerinden alacağınız tatille ilgili bir güvence veremem. Ama eğer bir seyahat acentasından ürün satın aldıysanız; elinizde bir sözleşme, bu sözleşmeye dayalı mutlaka bir sigorta ve o seyahat acentasının Turizm Bakanlığı nezdinde teminatı, TÜRSAB nezdinde başka yaptırımlarla karşılanacak haklarınız mevcut demektir” sözleriyle de tatil satın alırken seyahat acentalarının tercih edilmesinin önemini anlattı.

TÜRSAB tarafından hazırlanan güvenli tatil filmi, Ramazan Bayramı tatili süresince tüketicinin bilgilendirilmesi açısından dijital ortamlarda yayında olacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha