TÜRSAB’tan sosyal medya açıklaması

TÜRSAB’tan sosyal medya açıklaması
24 Ocak 2017, 10:36
Sosyal medyada TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyelerini karalamaya yönelik olduğu ileri sürülen kampanyalar, TÜRSAB yönetimini harekete geçirdi. Konuyla ilgili yayımlanan duyuruda hukuki ve cezai işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, son günlerde sosyal medyada TÜRSAB ve Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleri adına sahte hesaplar açılmak suretiyle yalan ve iftiralar içeren haberlerin üretilmesi üzerine bir duyuru yayımladı.

Yayımlanan açıklamada suç oluşturan bu sosyal medya saldırıları ile ilgili her türlü hukuki ve cezai işlemlerin TÜRSAB tarafından başlatılacağı belirtildi.

TÜRSAB’ın yayımladığı duyurunun tam metni şu şekilde:

“Son günlerde sosyal medya üzerinden çok yoğun bir şekilde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Yönetim Kurulu Başkanı ile üyeleri aleyhine sahte hesaplar açılmak suretiyle yalan ve iftiralar içeren bilinçli ve kasıtlı bir şekilde kampanya yürütülmektedir.

Öncelikle belirtmek gerekirse Birliğimiz; aynı zamanda suç oluşturan bu sosyal medya saldırıları ile ilgili her türlü hukuki ve cezai işlemleri başlatmış bulunmaktadır.

Ancak, bu haksız karalamalara köklü bir geçmişi olan TÜRSAB’ın sessiz kalmayacağını önemle ve özellikle duyururuz.

Birliği temsilen Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla Başaran Ulusoy’un şahsı başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerini seçimle yenemeyeceğini anlayan kesimin demokratik yollarla mücadele etme yerine Twitter’da gündem oluşturmak için açtığı sahte hesaplar ile en çok konuşulan konular arasına girilmesinin sağlanması için Devlet kurumlarını ve siyasileri de işin içine katarak etiket twittlerinin yaratılması şüphesiz kamuoyunda itibar görmeyecektir.

Bu iddialarda bulunanların uzun yıllardır TÜRSAB’ı yöneten Başkan ve yönetim kurul üyeleri ile ilgili bugüne kadar herhangi bir hukuki girişimde bulunmamaları iddialarının gerçek dışı ve dayanaksız olduğunun en büyük delilidir.

Bir hukuk devleti olan ülkemizde, Kuruma ve Kurum yönetimine zarar vereceğini sanan kişilerin, haksız, dayanaksız ve asılsız bu iddialar ile amaçlarına ulaşamayacağı son derece açık olup, bu kişileri ve arkalarında yer alan ve bu kişileri suça teşvik eden kişileri ŞİDDETLE RED EDİP KINIYORUZ. Bu kişilerin tespit edilerek adalet önünde yargılanmalarını sağlayacağımızdan kimse kuşku duymasın.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha