TÜRSAB'tan bir hamle daha

TÜRSAB'tan bir hamle daha
08 Mart 2019, 18:31
Havayolu biletleme acentalarının sorunlarının çözümü için geçtiğimiz günlerde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde önemli bir görüşme gerçekleştiren TÜRSAB, konuyla ilgili bir adım daha attı.

TÜRSAB havayolu biletleme acentalarının sorunlarının çözümüne yönelik bir adım daha attı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya beraberindeki heyetle birlikte Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Dinçbaş’ı makamında ziyaret etti. Bağlıkaya görüşmeyle ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

Vergi usül kanunu ve kongre teşviğiyle ilgili talepler iletildi

Bağlıkaya, görüşmede havayolu biletlemesini yakından ilgilendiren 462 Sayılı Vergi Usul Kanunu Tebliği ve kongre turizmi teşviği ile ilgili TÜRSAB üyelerinin beklentileri konusunda görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Geniş katılımlı toplantı yapılacak

Bağlıkaya, " Görüşmeye istinaden; yakın tarihte bürokrat ve teknokratların da katılımlarıyla İstanbul’da bir değerlendirme toplantısı yapılması hususunda karara vardık." ifadelerini kullandı.

Görüşmede TÜRSAB Başkan Yardımcısı Bedirhan Bayka, Havayolu Biletleme ve IATA İhtisas Başkanı Numan Olcar ve İstanbul Vergi Dairesi Usul ve Denetleme Grup Başkanı Ali Demireller'de hazır bulundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha