TÜRSAB’ta muhalefet birlik mesajını yineledi

TÜRSAB’ta muhalefet birlik mesajını yineledi
18 Ocak 2018, 13:33
Turizmci Cem Polatoğlu’nun moderatörlüğünde, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen “Değişim Hareketi” canlı yayınında bir araya gelen Firuz Bağlıkaya ve Hasan Erdem birlik ve beraberlik mesajını yineledi.

TÜRSAB Başkan Adayı ve Değişim Hareketi’nin Lideri Firuz Bağlıkaya ve Güçlü TÜRSAB Platformu’nun Lideri Hasan Erdem, “Birlikte Değişim Hareketi” başlıklı canlı yayın programına katıldı.

“Ayrıldılar” iddialarına yalanlama

Haklarında ortaya atılan “ayrıldılar” iddialarını yalanlayan Bağlıkaya ile Erdem; aynı azim ve kararlılıkla yollarına devam ettiklerini söylediler.

Firuz Bağlıkaya: Biz birbirimize söz verdik”

Hasan Erdem’i yayına almadan önce Cem Polatoğlu’nun bu konu hakkında yönelttiği soruya yanıt veren TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya; “Biz, aynı şeyleri söyleyen, aynı hedeflere, aynı amaçlara doğru yürüyen iki meslektaşız. Bu anlamda, birlikte hareket etmeye birbirimize söz verdik. Hasan Bey de kendi programına ve seçim çalışmalarına devam ediyor. Ben de seçim çalışmalarıma devam ediyorum. Biz birlikte hareket ediyoruz deyip; işi gücü bırakıp ortak bir program uygulamadık. Bizim, fikir birlikteliğimiz var. Biz dostuz, sürekli bir araya geliyoruz. Sorunları da birlikte tartışıyoruz.” dedi.

Hasan Erdem: Yapanlar utansın

Bağlıkaya’nın bu açıklamalarının hemen ardından yayına dahil olan Hasan Erdem ise; “Kritik bir dönemdeyiz; çok da mutlu değiliz. Çünkü yasal olarak yapılması gereken seçimimiz ertelendi. TÜRSAB tarihine kara bir leke olarak geçecek bu haksız ve mesnetsiz seçim ertelemesi keyfi bir uygulamadır. Maalesef camia bu konuda sessiz kalmıştır. Sessiz kalmasa da yapacak bir şey yok açıkçası. “Yapanlar utansın” diyorum ben buna. Biz bunu hak etmedik çünkü. Ben iki yıldan beri çalışıyorum, Firuz Bey de yıllardır çalışıyor. Biz çok emek verdik, bugün çıkan adaylar değiliz.” diye konuştu.

“Bu bir koltuk sevdası değil”

Mevcut yönetimi sert bir dille eleştiren Hasan Erdem açıklamalarına şöyle devam etti: “Acentaların aleyhine çıkarılan 1618 sayılı yasanın; TÜRSAB’taki merkezi güçlendirici bu oluşumuna karşı çıktık. Bu yasa böyle olmaz dedik ve o gün muhalefetimiz başladı. Bugün devam ediyor. Ta ki doğruyu buluncaya kadar… Maalesef bu müstevli grubu TÜRSAB’ı istila etmiştir. Kendi babalarının çiftliği gibi kullanıyorlar. Orayı ticarethane haline getirdiler. Biz, bu sisteme; yanlışa “dur” demek için aday olduk. Ben bunu bir hak arayışı mücadelesi olarak görüyorum; bu koltuk sevdası değil. Benim koltuğa ihtiyacım da yok, gözüm de yok açıkçası. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yeniyorsa, on binlerce acentamız kepenk kapatacak durumda, geçim zorluğu içerisinde gelecek korkusu yaşıyorsa; buna sebep olan tüm bu insanlardan hesap sormak asli görevimizdir. Bu bir vatani görevdir, ülke sevdasıdır. Bu kurumun başına aklında akçeli işler olmayan dürüst insanların gelmesi gerekiyor.”

“İnancımız tam, bu süreçten zaferle çıkacağız”

Muhalefet cephesinin iki önemli ismini bir araya getiren canlı yayın, izleyiciler tarafından büyük ilgi görürken, anlamlı birlikteliklerinin neticesini er geç alacaklarını belirten Firuz Bağlıkaya ile Hasan Erdem, TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu’ndan zaferle çıkacaklarına olan inançlarının ise tam olduğunu vurguladılar.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha