TÜRSAB sayı verdi: 3 ayda kaç İngiliz turist gelecek!

TÜRSAB sayı verdi: 3 ayda kaç İngiliz turist gelecek!
18 Eylül 2021, 10:00
TÜRSAB, İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmasının ardından açıklama yaptı.

İngiltere, COVID-19 pandemisinde Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı. Karar önümüzdeki hafta çarşambadan itibaren uygulanmaya başlayacak.

3 ayda 200 bin İngiliz turistin Türkiye'ye seyahat etmesini bekliyoruz

İngiltere’nin seyahat listesinde yaptığı güncellemeyi geciken ama sevindirici bir karar olarak değerlendiren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), önümüzdeki 3 aylık dönemde Türkiye’ye 200 bin civarında İngiliz vatandaşın seyahat etmesini bekliyor.

Konuyu ilişkin TÜRSAB'ın değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi:

İngiltere’de ekim ayında okullarda ara tatil planlaması mevcut. Bu nedenle çocuklu ailelerin ekim ayında ülkemize yönelik ciddi bir seyahat talebi bulunuyor. Bu çerçevede 22 Eylül’den sonraki son 3 aylık dönemde Türkiye’ye seyahat edecek İngiliz vatandaşlarının sayısının yaklaşık 200 bin civarında olmasını öngörüyoruz.”

Yorumlar
Zagor ciko
20 Eylül 2021, Pazartesi 05:40
Gelirler tabi maaslari en az 2500 avro 500 avroya 1 ay tatil yapıyolar. Biz buvsene anca mendirekten denizi seyrettik.bu devletlerin düzeyine bu sosyal adaletsizlikle ulaşamayız.tum fırınlar aşkı ekmek icin akşamı bekleyen ıssız insanlarla dolu kendi memleketimizde ne tatil ne iyi bir konut nede eğitim alabiliyoruz.genede zsin 15 yil eskiye gore iyi hiç olmazsa alamamakta marketlerde çarşı pazarda gözümüz doyuyor.eskiden paran olsada alamazdin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha