TÜRSAB Rota'da sona doğru...

TÜRSAB Rota'da sona doğru...
25 Ocak 2020, 15:15
TÜRSAB'In iç turizm pazarını hareketlendirmek için geliştirdiği dev dijital proje TÜRSAB Rota'da sona yaklaşıldı.

İç turizmde dijital dönüşümün en kapsamlı projesi TÜRSAB Rota, alternatif tur seçenekleri ve büyüyen portföyüyle hayata geçiyor. Konuyla ilgili TÜRSAB'tan yapılan duyuruda Türkiye ekonomisine önemli katma değer sağlayacak olan turizmin çağdaş pusulası TÜRSAB Rota'nın seyahat acentalarının iş hacmini artıracak avantajlarıyla çok yakında hizmete gireceği belirtildi.

Duyurada TÜRSAB Rota’da yer alacak ilk acentalardan olup, bu fırsatı değerlendirmek isteyenlerin 'Seyahat Acentası Katılım Talep Formu’nu doldurabileceği belirtildi.

'Seyahat Acentası Katılım Talep Formu’na buradan ulaşılabiliyor.

Tek tıkla binlerce acentanın ürününe ulaşma imkanı

Son iki yılda birçok önemli projeyi hayata geçiren TÜRSAB, paket turlardan oluşan adeta bir pazar yeri kuracak ve “TÜRSAB Rota” projesi ile üyelerine büyük imkanlar sağlayacak. TÜRSAB üyesi acentalar, tek tıkla Türkiye’nin her tarafından binlerce acentanın sağladığı tur paketi seçeneklerine ulaşabilecek. Tüm acentalara açık olan bu sisteme giren acentalar, çok çeşitli tur paketi seçeneklerini bu platform üzerinden yerli müşterilerine sunabilecek.

Özellikle iç pazarda hareketlilik yaratmak ve üyelerine yeni iş alanları açmak için birçok çalışma yürüten TÜRSAB’ın geliştirdiği TÜRSAB Rota projesinin “Turizmin Yeni Rotası” sloganıyla hayata geçirilen projenin basın lansmanı geçtiğimiz Ekim ayı sonunda Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilmişti.

TÜRSAB güvencesi ve tamamen yerli ve milli ilkesiyle uygulamaya geçirilen TÜRSAB Rota projesi, seyahat acentalarının kendi yörelerine özgün tur paketlerini yükleyebileceği ve B2B hizmet değişimi ve paylaşımı sağlayabileceği bir online platform olacak. Aynı zamanda seyahat severlere, uygun ve binlerce tur paketi seçenekleri sunulmasına aracılık edecek olan TÜRSAB Rota uygulamasıyla tüketiciye; şeffaf,adil, güvenli ve birçok yeni rotanın keşfedilebilmesi için olanak sağlanması hedefleniyor. Acentaların karşılıklı üye ilişkilerini güçlendirecek olan uygulama, aynı zamanda ürün çeşitliliğinin de artmasına vesile olacak. TÜRSAB Rota sistemine kolay giriş sağlamak amacıyla Türkiye geneline yayılan 36 TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu aracılığıyla TÜRSAB Akademi tarafından acentalara eğitim verilecek.

Turizmde kayıt dışı ekonomiyi bitirmesi hedeflenen bu dijital hamle; asli görevi kaçak acenta faaliyetlerine karşı mücadele ederek haksız rekabeti önlemek ve turizm sektörü ile seyahat acentalığı mesleğine kâr amacı gütmeksizin katkı sağlamak olan TÜRSAB tarafından tasarlandı. Sürdürülebilir turizm ekseninde, bölge esnafını güçlendirerek yerel kalkınmanın ve ekonominin canlanmasına katkı sağlamak da TÜRSAB Rota projesinin en temel amaçlarından biri olarak belirlendi.

TÜRSAB Rota'dan ekonomiye 5 milyar TL'lik katkı

TÜRSAB Rota projesi; dijital dönüşüm çağında, gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmayı daha da kolaylaştırmak için eşsiz güzelliklere sahip olan Türkiye'nin her köşesindeki farklı ve özgün tur ve seyahat seçeneklerini üyeleri aracılığıyla tüketicilere sunacak. Proje kapsamında, binlerce acenta, Türkiye’nin her bölgesinden birbirinden farklı binlerce tur paketini platform üzerinden paylaşmış olacak. Kayıt dışını bitirebilecek nitelikteki bu projeyle kısa vadede ülke ekonomisine 5 milyar TL’nin üzerinde ek katkı sunulması hedefleniyor.

Etiketler:TÜRSAB Rota
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha