TÜRSAB kaçak turlara savaş açtı

TÜRSAB kaçak turlara savaş açtı
12 Mart 2018, 14:24
TÜRSAB tarafından geçtiğimiz hafta sonu yapılan rutin kontrollerde çok sayıda kaçak tur düzenleyen firma ve kişilere ceza kesildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), tarafından geçtiğimiz hafta sonu yapılan rutin kontrollerde çok sayıda kaçak tur düzenleyen firma ve kişilere ceza kesildi.

TÜRSAB Ege Bölgesel Yürütme Kurulu’nca düzenlenen denetimler turizm sezonunun başlamasıyla hız kazandı.

180 bin Liralık para cezası kesildi

Medya Ege’nin haberine göre, İzmir - Manisa il ve ilçelerinde belgesiz, kaçak olarak faaliyet gösteren kişi/kuruluşlara karşı gerçekleştirilen denetimler sonucunda 2017 yılında 150 yakın ihbar; 15 iş yeri olmak üzere 65 kişi/işletmeye tutanak tutulup 180 bin TL para cezası uygulandı.

Denetimlere yoğun şekilde devam edilecek

Konuya ilişkin açıklama yapan TÜRSAB Ege Bölge Yürütme Kurulu Üyesi Kıvanç Tektimur “Yaklaşan turizm sezonu öncesinde, bahar ayının gelmesi ile birlikte yoğun olarak Ege Bölgesi sınırları içerisinde yapılacak olan otobüslü turlar ile ilgili denetimlere aralıksız devam edilecektir” dedi.

“Geçen sene yaşanan elim kazaların yaşanmaması için…”

Seyahat acentesi belgesi olmayan kişilerin asla tur düzenlemesinin mümkün olmadığını, yasalar çerçevesinde görev bölgelerindeki denetimler ile buna müsaade etmeyeceklerini belirten TÜRSAB Ege BYK üyesi Engin Ceylan “Geçtiğimiz yıl Marmaris’te yaşanan elim kaza ve benzerlerinin tekrar etmemesi için gece gündüz denetimleri İl Kültür Turizm Müdürlüğü, kolluk kuvvetleri ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca sosyal medya üzerinden ilan ederek acente belgesi olmayan kişi ve kişilerde asla tur satın almamalıdır. Tur yapma yetkisi sadece TÜRSAB belgeli üye seyahat acentelerinindir” şeklinde konuştu.

Fotoğraf: Medya Ege

Yorumlar
Halis Mutlu
05 Haziran 2018, Salı 04:27
Ramada Plaza antalya oteli içinde guven rent a car diye bir firma var burda esnaf olarak defalarca şikayet ettik adamlar hiçbir ceza kesmiyor gözümüzün önünde müşteriye korsan taksi yapıyorlar tur satıp bilet kesiyorlar rent a car belgesiyle hiç kimse birşey yapmıyor.
Görhan turizm
27 Mart 2018, Salı 09:07
Kaçak tur düzenleyen ablalardan kurtulalım artık kendine üç beş arkadaş edinen tur düzenliyor bütün sorumluluk taşımacı yani a sınıfı acentanın parayı kazanan ablalar buna bir çözüm bulunursa seviniriz yeter artık şu oteller acenta belgesi olmayanlara grup rezervasyonu yapmasın ilaki firma belge ve kasesi ıslak imza olsun lütfen
Alanya li turizmci
20 Mart 2018, Salı 07:27
Alanyada Cok var kacak turcu....ayrica bu kokartsiz rehber de var Alanya yada gelin
gariban acenta calisani
15 Mart 2018, Perşembe 04:15
keske marmaris bolgesine hele yabanci kiytirikdan calisma izni olmayan turist vizesi ile girip 15 gun calisip da gidenlere de birseyle yapsinlar. umarim yeni Tursab yonetimleri bu ise al atar. Bimer bile godamanlardan yana, ama garibanin , bir acentada sigortali calistigi halde , 3 sefer BIMER gelmesi ve caza yazilmasida TURSAB EGE BYK nin buyuk ayibidir. adres degisikligi icin nisanda basvurup temmuz 10 a gun vermesi baska bir ayibidir,
KAMİL TÜRKMEN
13 Mart 2018, Salı 06:52
DARISI DOĞU VE GÜNEYDOĞU BÖLGESİNE OLSUN BYK LAR VE İL KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRLÜKLERİ BU İŞE ARTIK EL ATMALILAR.BÖLGE KAÇAK TURLARLA KAYNIYOR DENETİMSİZLİKTEN
Hüseyin Güngör Altaç
13 Mart 2018, Salı 12:52
Umarım bu denetim çalışmalarinda haksız rekabet icine giren ( tursab sigortasiz tur cikarma yada rehbersiz tur yapma gibi) seyahat acentalarinada mevzuattaki koşullari yerine getiren acentalarin haklarini koruyarak gereken yapiliyordur.Emeklerinize saglik.Teşekkür ediyoruz.
Acenteci
13 Mart 2018, Salı 10:56
Çanakkale, Efes, Aspendos, Pamukkale, Konya gibi turların yoğun olduğu yerlerde kaç denetim yapıldı, bunlar da açıklanmalı.
Fadıl Yılmaz
12 Mart 2018, Pazartesi 08:33
Tekirdağ byk uykusun'dan uyanamadı hiç demetim yok sezon başladı çanakkale gezileri çok yoğun şu ana kadar Tekirdağ üstü geçen hiç bir otobüse denetim yapılmadı teşekkürler! Biz'e deyisim Iyi gelecek
Afitap turizm
12 Mart 2018, Pazartesi 08:02
Böyle uygulamalar güzel
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha