TÜRSAB İstanbul’da fuar düzenleyecek!

TÜRSAB İstanbul’da fuar düzenleyecek!
25 Ocak 2023, 10:28
TÜRSAB, İstanbul’da “Balkan Turizm Borsası” adı altında B2B fuar düzenlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Nazilli, TÜRSAB’ın yayın organı The Voice of Travel’de yayınlanan röportajında, TÜRSAB’ın fuarcılık alanındaki planlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. TÜRSAB’ın İstanbul’da fuar düzenlemek için çalışmalara devam ettiğini açıklayan Nazilli, Balkan Turizm Borsası adlı bir organizasyonun fizibilite çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

“İstanbul’da olmalıyız!”

TÜRSAB’ın İstanbul’da fuarcılık alanında faaliyetlerinin olması gerektiğini savunan Nazilli, “Çünkü İstanbul’da Lütfi Kırdar gibi bir tesisimiz var. Orada bir şeyler yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

“EMITT’e zarar vermeyeceğiz”

TÜRSAB Fuarcılık olarak faaliyet gösterecekleri şehirlerdeki mevcut fuarlara zarar vermemeyi ilke olarak benimsediklerini vurgulayan Nazilli, İstanbul’da düzenleyecekleri fuarla da EMITT’e zarar verecek bir yaklaşım içinde olmamaya özen göstereceklerini söyledi.

“İddialı bir proje olacak”

İstanbul’da planladıkları Balkan Turizm Borsası’nın B2B ağırlıklı bir fuar olacağını belirten Nazilli, şöyle devam etti: “Balkan ülkeleriyle sınırlı bir fuarın fizibilitesini yapıyoruz. Borsa haline gelecek bir fuar planlıyoruz. İddialı bir proje. Partner ülke için adaylar bile hazır. Ortaklık yapısı olarak ise, İstanbul’da da İzmir’deki yapının benzerini oluşturmak istiyoruz.

“İK fuarı düzenlemek istiyoruz”

TÜRSAB olarak turizm sektörüne yönelik “insan kaynakları” fuarı düzenle düşüncesinin de gündemlerinde olduğunu açıklayan Nazilli, “Avrupa havalimanlarında yaşanan krizler, bu alanda karşılaşabileceğimiz sorunları göstermesi açısından ders niteliğinde. TÜRSAB olarak bu konuda sektörümüzün bekası için taşın altına elimizi koymamız gerektiğinin bilincindeyiz” dedi.

Yorumlar
Levent güner
27 Ocak 2023, Cuma 10:24
Türsab üyeleri ile beraber işbirliği ile işlem yapar Balkan ülkeleri ile yıllardır çalışan bizlerle temasa geçmiyorsun benim tour oparatörümü arıyorsun davet ediyorsun ? Bu nasıl iş üyenemi kendinizemi çakışıyorsun diye sorarlar?? O zaman biz bu fuara gelmemelerini sağlarız …
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha