TÜRSAB Harput BYK da Firuz Bağlıkaya'ya desteğini açıkladı

30 Ekim 2017, 14:10
Değişim Hareketi'ne gösterilen ilgi ve destek her geçen gün artıyor. TÜRSAB Harput Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Fazıl Mustafa Öktem de Genel Kurul'da Firuz Bağlıkaya'yı destekleyeceğini açıkladı.

TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya liderliğinde başlatılan “Değişim Hareketi”ne olan destek her geçen gün büyüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği Elazığ’da; Tunceli, Bingöl ve Elazığ’daki seyahat acentası temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştiren Firuz Bağlıkaya’ya ilgi oldukça büyüktü.

Mustafa Öktem: Sorunlarımızı Firuz Bey’in çözeceğine inanıyoruz

Toplantıda, Firuz Bağlıkaya’ya ve “Değişim Hareketi”ne olan desteğini açıklayan Harput BYK Başkanı Fazıl Mustafa Öktem: “Şu ana kadar acentalarla ilgili herhangi bir sıkıntıyı çözemedik. Sorunlarımızı Firuz Bey’in çözeceğine inanıyoruz. Acentalarımız ve yönetim kurulumuzla aldığımız ortak karar doğrultusunda Firuz Bey’i sonuna kadar destekleyeceğimizin bilinmesini isteriz” dedi.

Firuz Bağlıkaya: Sivil toplum kuruluşları başkanları ile vücut bulurlar

Harput BYK Başkanın destek açıklamasının ardından meslektaşlarına seslenen Firuz Bağlıkaya, 20 yıldır başta olan yönetimle bir sorunları olmadığını ancak çözüm üretemeyen bu yapının bir an önce değişmesi gerektiğini belirtti. Değişim’in önemine değinen Bağlıkaya: “20 senedir yapmadıklarını iki senede mi yapacaklar? Aday olduğumuz için kızıyorlar ancak biz mesleğimize hizmet etmek için bu yola çıktık. Sivil toplum kuruluşları başkanları ile vücut bulurlar. Siz ne yaparsanız yapın, başkanın niyeti yoksa bir şey yapamazsınız” dedi.

"TÜRSAB içinde üyelere hizmet verecek vize ofisi kuracağız"

Yönetime geldiklerinde sorunları en kısa zamanda çözeceklerini vurgulayan Bağlıkaya, Seyahat Acentaları Birliği’nin içinde “Vize Ofisi” oluşturacaklarını, bu vesileyle Seyahat Acentalarının vize sıkıntısını ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Üyelerinin menfaati için çalışan bir TÜRSAB inşa edeceğiz"

TÜRSAB’ı havayolu şirketleri karşısında güçlü bir hale getireceklerini de ifade eden Bağlıkaya; havayolu şirketlerinin Corporate Card (UATP) uygulamasının Seyahat Acentalarının aleyhine gelişimini engelleyip, zorunlu kullanımı ile mücadele edeceklerini ve “Corporate Card’ uygulamasında, hizmet bedeli dahil çekim yapılmasını sağlayacaklarını ifade etti. IATA Acentaları için ‘New Gen ISS’ sistemi ile devreye girerek, teminat mektubu limitleri ile ilgili yanlışları da düzelteceklerini vurgulayan Firuz Bağlıkaya, üyelerinin menfaati doğrultusunda çalışan bir TÜRSAB inşa edeceklerinin altını çizdi.

Yorumlar
Ahmet
30 Ekim 2017, Pazartesi 02:55
Harputlu kardeşimi kutluyorum, delikanlı olmak bunu gerektirir. Sırf koltuk korkusuna adaletten sapmamak lazım. Değişime tam destek.
Semra
30 Ekim 2017, Pazartesi 02:55
Doğru bir karar! Alkışlıyoruz...
Hazal
30 Ekim 2017, Pazartesi 02:50
Tebrikler Firuz Bey. #Bize Değişim Gerek
Serdar
30 Ekim 2017, Pazartesi 02:49
Firuz Başkan'a destek çığ gibi, başarılar başkanım.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha