TÜRSAB'dan sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili duyuru

TÜRSAB'dan sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili duyuru
02 Aralık 2020, 08:08
Sokağa çıkma yasağıyla ilgili kısıtlamanın genişletilmesi üzerine TÜRSAB konuyla ilgili açıklama yaptı.

TÜRSAB'dan yapılan duyuruda hükümetin kararıyla 1.12.2020 Salı günü saat 21:00’den itibaren geçerli olacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamalarının getirildiği hatırlatıldı.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

" Söz konusu genelge metninin 3.2’nci maddesinde, şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) görevli olanlar ile bu toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ibraz ederek belgeleyenlerin sokağa çıkma yasağına tabi olmayacağı ifade edilmektedir.

Seyahat acentalarının tur, paket tur ve transferlerinde kullanmakta oldukları minibüs veya 9+1 araçlarının yukarıdaki maddede geçen “otobüs” tanımı içerisinde olduğu tarafımızca değerlendirilmektedir. Aynı şekilde seyahat acentaları tarafından rezervasyonu yapılmış ve bundan sonra da yapılacak tur, paket tur, konaklama veya transfer hizmetlerinde seyahat acentalarının kendi çalışanları, yerli ve yabancı turistlerin; gerek havaalanı, otogar, gar, liman gibi toplu ulaşım araçlarının varış noktaları ile konaklama tesisleri arasındaki transferleri gerek de özel araçlarla gerçekleştirecekleri şehirlerarası yolculuklarda söz konusu genelgedeki yasaklardan muaf tutulacağı değerlendirilmektedir.

Ancak kısıtlamaların uygulanacağı günlerde, emniyet güçlerince yapılacak denetimlerde yaşanması olası sıkıntıların giderilmesi amacıyla bu hususlar hakkında İçişleri Bakanlığı’na yazılı görüş sorulmuş olup, yazı cevabının tarafımıza ulaşmasını müteakip siz değerli üyelerimizle ayrıca paylaşılacaktır"

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha