TÜRSAB’dan sert tepki: Yalan haber yazarı Özkan Altıntaş!

TÜRSAB’dan sert tepki: Yalan haber yazarı Özkan Altıntaş!
14 Ağustos 2019, 14:47
TÜRSAB, www.turkiyeturizm.com’da yayınlanan “Görevini yapmayan TÜRSAB’a Bakanlık el koydu” başlıklı habere sert tepki gösterdi. Haberi yazan Özkan Altıntaş’ı maddi menfaat karşılığı haber yazmakla suçlayan TÜRSAB’ın açıklamasında, “Yalan haber yazarı Özkan Altıntaş ile ilgili tüm hukuki haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır” denildi.

www.turkiyeturizm.com isimli sitede yayınlanan “Görevini yapmayan TÜRSAB’a Bakanlık el koydu” başlıklı habere TÜRSAB’dan sert tepki geldi. Haberi masa başında hazırlanmış ve hayal ürünü olarak nitelendiren TÜRSAB, yaptığı açıklamada, haberi yapan Özkan Altıntaş’ı oldukça sert ifadelerle eleştirdi.

Özkan Altıntaş’ı “Maddi menfaat sağlamak için para karşılığı yalan haber yapmakla” suçlayan TÜRSAB, haberle ilgili olarak tüm hukuki hakların sonuna kadar kullanılacağını açıkladı.

TÜRSAB’ın konuyla ilgili acıklaması şöyle:

SEYAHAT ACENTLARIMIZA GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE ÖNEMLİ DUYURU

12.08.2019 tarihinde bir internet sitesinde yayınlanan; “Görevini yapmayan TÜRSAB’a Bakanlık el koydu” başlıklı haber tamamen masa başında hazırlanmış, hayal ürünü, TÜRSAB’ın kamuoyundan ve Bakanlık nezdinden itibarını düşürmeye yönelik art niyetli ve karalama amacı taşıyan, maksatlı bir haberdir.

2018 seçimlerinde delegelerin oylarıyla Birliğimiz Denetim Kurulu Üyeliğine seçilen Murtaza Yakaryılmaz, geçtiğimiz haziran ayında hakkında açılan bir dava nedeniyle 22 Temmuz 2019 tarihinde TÜRSAB’daki görevinden istifa etmiş ve yerine Denetim Kurulu Yedek Üyesi Yusuf Sandıkçı geçmiştir. Aynı tarihte bu görev değişikliği TÜRSAB web sitesinde yer alan Denetim Kurulu sayfasından da duyurulmuştur.

Her seçim döneminde maddi menfaat sağlamak için para karşılığı yalan haberlerden oluşan bülten servis ederek, basın ilkelerine uymadan haberciliğin hiçbir etik kuralını uygulamayan ve hakkında birçok dava açılan sitenin yalan haber yazarı Özkan Altıntaş ile ilgili TÜRSAB, tüm hukuki haklarını sonuna kadar kullanacaktır.

Kamuoyuna ve seyahat acentalarımıza saygıyla duyurulur.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha