TÜRSAB'dan Moskova'ya taziye ziyareti!

TÜRSAB'dan Moskova'ya taziye ziyareti!
02 Nisan 2024, 10:44
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya ve TÜRSAB heyeti, Rusya'nın başkenti Moskova'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybedenleri anmak ve taziyelerini bildirmek amacıyla Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR’u ziyaret etti. TÜRSAB heyeti saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına Crocus City Hall Konser Salonu'nun önüne de çiçek bıraktı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Taş, Incoming Turizmi İhtisas Başkanı Orhan Sancar ve TÜRSAB Başkan Başdanışmanları Hamit Kuk ve Soner Bacaksız ile Kamran Bagıyev’den oluşan TÜRSAB heyeti; Rusya'nın başkenti Moskova'da 22 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak ve Rusya’daki mevkidaşlarıyla dayanışma göstermek için Moskova’ya bir taziye ziyaretinde bulundu.

Firuz Bağlıkaya Başkanlığındaki TÜRSAB heyeti, Moskova’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına, olayın gerçekleştiği yer olan Crocus City Hall Konser Salonu’nun önüne çiçek bıraktı. Ardından Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR’u ziyaret eden TÜRSAB heyeti, ATOR Başkanı Maya Lomidze ve ATOR yöneticileri ile bir araya geldi.

Bağlıkaya: Sizi çok iyi anlıyoruz

Toplantıda bir konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Maya Lomdize’ye taziyelerini iletirken “Türkiye de maalesef ki geçmişte bu tip terör saldırılarına maruz kaldı. Dolayısıyla sizi bizden daha iyi anlayan kimse olmaz. Rusya’da yaşanan bu acıyı çok iyi anlıyoruz” dedi.

Dünyada şiddetin, terörün egemen olmaması için kardeşliğe, dostluğa verilecek değerin bugün her zamankinden fazla önem kazandığına dikkat çeken Bağlıkaya, “İnsanları ve kültürleri birbirine yaklaştıran turizm, dostluk köprülerinin kurulmasında, barışın ve kardeşliğin tesisinde her zaman en önemli role sahip olmuştur. Bu anlamda turizmin yaralarımızı sarmada ve acılarımızı bir nebze olsun dindirmede önemli bir işlevi olduğuna inanıyoruz. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak tüm Rus halkına sabır ve başsağlığı diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Maya Lomidze: Ziyaretiniz bizim için çok değerli

ATOR Başkanı Maya Lomidze de TÜRSAB’ın gerçekleştirdiği taziye ziyaretinin kendileri için çok büyük bir anlam taşıdığını ifade ederek TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya ve TÜRSAB heyetine teşekkür etti. Lomidze, “Böyle trajik bir olayın ardından insanlık ve dostluk çerçevesinde buraya bizzat gelerek baş sağlığı dilemeniz bizler için çok önemli. Bu terör eylemi hepimizi derinden etkiledi. Her birimizin orada ya bir akrabası ya da yakını veya dostu bulunuyordu. Sizin desteğiniz ve söylediğiniz sözler bu anlamda bizi çok etkiledi” dedi.

Türkiye’nin Rusya pazarında en önemli destinasyon olduğunun altını çizen Lomidze, bu durumun bu yıl da devam ettiğini belirterek, “Keşke bu olay vesilesiyle değil turizmi daha da geliştirmek adına bir araya gelmiş olsaydık. Bir daha benzer acılar yaşanmamasını temenni ediyoruz. Ziyaretiniz ve söyledikleriniz için tekrar teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Kırık
06 Nisan 2024, Cumartesi 03:01
Güzel bir davranış ancak Rusya’dan bu sene gelecek turistten çok verim alınmaz. Rusların tüm dünyadan izole edilmeleri, savaş psikolojisi, ekonomilerinin gün geçtikçe kötüye gitmesi en büyük etken. Ukraynalılar Turist olarak daha verimliler. Rusların Türkiye’ye gelirkenki tavır ve davranışları emperyalist edada geçiyor. Biz Rus turistler Biz olmazsak ACINIZDAN ölürsünüz lafları kendilerini seçkin - üstün ırk görmeleri turizm personelini rencide ediyor…
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha