TÜRSAB'da Ulusoy'un üslubunu eleştiren denetim kurulu üyesi istifa etti

TÜRSAB'da Ulusoy'un üslubunu eleştiren denetim kurulu üyesi istifa etti
13 Kasım 2017, 19:21
Başaran Ulusoy'un rakipleri için kullandığı "Önce adam sonra aday olacaksınız" söylemine yönelik tepkiler devam ediyor. Ulusoy'un üslubunu kınayan TÜRSAB Denetim Kurulu Üyesi Cuma Gülnar, görevinden istifa etti.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un, günlük bir gazetede yayınlattığı editöryel haberde rakiplerine, "Önce adam sonra aday olacaksınız" demesinin yarattığı infial devam ediyor.

İstifa eden Denetim Kurulu Üyesi:"Anadolu kültüründe hakarettir!"

Ulusoy'un diğer adaylara yönelik sarf ettiği cümlenin, Anadolu kültüründe ağır hakaret olarak kabul edildiğini söyleyen TÜRSAB Denetim Kurulu Üyesi Cuma Gülnar, görevinden istifa etti.

Seçim yarışında yaşanan rekabetin etik sınırlar içinde kalması gerektiğini savunan Cuma Gülnar, "Seçim rekabetinin 'adamlıkla' alakalandırılması beni fevkalade rahatsız etti" dedi.

"Verdiğimiz sözleri yerine getiremedik"

Başaran Ulusoy'un bir önceki seçimdeki vaatlerini de yerine getirmediğini hatırlatan Cuma Gülnar, "İnsanlara verdiğimiz sözleri yerine getiremedik. 20. senesine girmiş bir yönetim var. Hiç bir şey yapmayarak, aynı vaatlerde bulunularak, bu işin sürdürülmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum" dedi.

"Onunla aynı şeyi düşünmeyenler adamlıklarını mı yitirir?"

Başaran Ulusoy'un kullandığı üslubu yakışıksız bulduğunu dile getiren Cuma Gülnar sözlerine şöyle devam etti: "Adamlık ölçüsü neye göre belirlenir? Sadece yanımızdakiler mi adamdır? Onunla aynı şeyi düşünmeyenler adamlıklarını mı yitirir?".

"Kendime yakıştıramadığım için istifa ettim"

Söz konusu ifadenin Anadolu kültüründe ağır bir ifade olduğuna dikkat çeken Cuma Gülnar: "Bizim yetiştiğimiz kültürde bu tür ifadeler büyük ayıp olarak kabul edilir. Bu tarz ifadeleri, bırakın yönetime talip olan arkadaşlara, hiçbir meslektaşım için kullanılmasını doğru bulmam. Böyle bir yönetim anlayışının içinde bulunmayı kendime yakıştıramadığım için görevimden istifa ediyorum" dedi.

Cuma Gülnar, dilekçesinde istifa gerekçesini şöyle yazdı:

Yorumlar
Suat46
13 Kasım 2017, Pazartesi 10:01
Devamını bekliyoruz, Özellikle yönetimde karekterine ve dürüstlüğüne kefil olduğum bir arkadaş var. Neden hala duruyor bilemiyorum
Saniye Güneş
13 Kasım 2017, Pazartesi 09:58
Helal olsun delikanlıya. Tebrikler
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha