TÜRSAB'da icra savaşları... Bu kez eli boş döndüler

TÜRSAB'da icra savaşları... Bu kez eli boş döndüler
18 Mayıs 2018, 09:53
Başaran Ulusoy'un, genel kurulu ertelettiği dönemde kestiği çeklerden kaynaklanan icra takipleri aralıksız devam ediyor. Hacze karşı bağışıklık kazanan TÜRSAB Yönetimi bu kez gelenleri eli boş gönderdi...

TÜRSAB'ın yeni yönetiminin başı, eski başkan Başaran Ulusoy'un, ertelenen Genel Kurul sürecinde kestiği çeklerle belada. Mesaisinin önemli bir kısmını icra takipleriyle mücadeleye ayıran TÜRSAB Yönetimi, karşılaştıkları süreci, "Sistematik, hedefli ve kötü niyetli" olarak ifade ediyor...

"Gerçekleştiği iddia edilen ticaretin niteliği açıklanamıyor"

Son haftalarda gelen hacizlerin tamamının, Başaran Ulusoy tarafından son aylarda kesilen çekler nedeniyle geldiğine dikkat çeken TÜRSAB yöneticileri, gerçekleştiği iddia edilen ticaretin niteliğini, hacze gelen vekillerin de açıklayamadığına dikkat çekiyor.

Çeki kesen Ulusoy, alacaklılar...

Haczin kaynağının Başaran Ulusoy'un son dönemlerde kestiği çekler, alacaklıların ise Başaran Ulusoy'la ilintili kişiler olduğuna dikkat çeken TÜRSAB yöneticileri, "Hacze konu olan Başaran Bey'in kestiği çekler; hacze gelen ise Başaran Sigorta'nın muhasebecisinin kardeşi. Sizinle olan ticaretimiz nedir diye soruyoruz, verebildikleri tek cevap 'kesilmiş çekler var' oluyor."

Aynı avukat aynı yöntem

İcra dosyalarının aynı hukuk bürosu ve aynı avukat tarafından yürütüldüğünü hatırlatan TÜRSAB yöneticileri, hacizlerin özellikle kurumdaki çalışmaları sekteye uğratacak, serverlar ve telefon santrallerine geldiğinin altını çiziyor.

Bu kez eli boş gittiler

İkinci kez 'server'a hacze gelindiğine dikkat çeken yetkililer, bu kez gelenlerin eli boş döndüğünü belirterek, "Gerekli her türlü tedbiri alıyoruz. Bir önceki hacizde, serverlarda yaratılan tahribatı, aralıksız çalışarak 24 saat içinde giderdik. Kurumu, gelen her türlü saldırıya karşı koruyabilecek güçteyiz. Bunu artık gönderenlerin de anlaması gerekir" diyorlar.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha