TÜRSAB’da hesap vakti… Batan şirketler tasfiye edilip, sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulacak!

TÜRSAB’da hesap vakti… Batan şirketler tasfiye edilip, sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulacak!
09 Ağustos 2018, 10:18
TÜRSAB, Başaran Ulusoy döneminde kurulan ve büyük miktardaki borçlarıyla gündeme gelen şirketleri tasfiye edip, süreçte sorumluları bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Bağımsız denetim şirketleri tarafından, Başaran Ulusoy dönemine yönelik yapılan incelemenin sonuçlandığını duyuran TÜRSAB, borçlu şirketleri tasfiye edip sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Zarara uğratanlar tespit edildi

Denetimlerin "Akredite Bağımsız Denetim Şirketleri" tarafından gerçekleştirildiğinin vurgulandığı açıklamada, "Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan eylemler ve bunların sorumluları, bağımsız denetim raporlarıyla tespit edilmiştir" denildi.

Suç duyurusunda bulunulacak!

23. Genel Kurulun Başaran Ulusoy ve yönetimini ibra etmeyerek kendilerine denetim görevini verdiğini hatırlatan TÜRSAB Yönetimi, birliği ve iştiraklerini zarara uğratan kişiler hakkında Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

TÜRSAB'ı ekonomik sıkıntıya düşüren şirketler tasfiye edilecek

TÜRSAB'ın içine düştüğü ekonomik sıkıntıya Başaran Ulusoy tarafından ticaret yapmak amacıyla kurulmuş şirketlerin neden olduğunun ileri sürüldüğü açıklamada, söz konusu şirketlerin ve iştiraklerinin tasfiye edilmesi için çalışmaların başlatılacağı duyuruldu.

TÜRSAB'ın web sayfasında yayınlanan duyurunun tam metni şöyle:

TÜRSAB Duyurusu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve iştirakleriyle ilgili olarak "Akredite Bağımsız Denetim Şirketleri" tarafından gerçekleştirilen incelemeler tamamlanmıştır. Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan birtakım eylemler ve bunların sorumluları, bağımsız denetim raporlarıyla tespit edilmiştir. 23. Genel Kurulumuzun, Yönetim Kurulumuza verdiği yetki çerçevesinde; kast, kusur veya ihmalde bulunarak Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan; güveni kötüye kullanarak menfaat temin eden bazı kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulması kararı alınmıştır. Diğer yandan Birliğimizin asli görevlerinden olmamasına karşın; ticaret yapmak amacıyla kurulmuş ve Birliğimizin içine düştüğü ekonomik sıkıntıların sebebi haline gelmiş şirketlerin ve onların iştiraklerinin tasfiye edilmesi için de çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir. Süreç, çoğunluk hissesine sahip olduğumuz, TÜRSAB Seyahat Acentaları Birliği Ltd. Şti. ve TÜRSAB Kültür Hizmetleri Ltd. Şti.'nin yetkili kurullarında gerekli kararlar alındıktan sonra başlatılacaktır.

Üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar
Mahmutoglu
12 Ağustos 2018, Pazar 10:22
Şimdiye kadar Mekke de olan bitenden tursab in ve kimsenin haberi yok. Estikçe pis koku yayılır.
Yasin ayyıldız
09 Ağustos 2018, Perşembe 05:53
Hâla neyin peşindesin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha