TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: Birleştirilecek bayram tatilinin erken ilanı faydalı olur

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: Birleştirilecek bayram tatilinin erken ilanı faydalı olur
11 Haziran 2019, 15:11
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya bu yıl Ramazan Bayramı tatilinde yaşanan seyahat hareketliliğinde tüm zamanların rekorunun kırıldığını söyledi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Ramazan Bayramı tatilinde beklentilerinin üzerinde hareketlilik yaşandığını söyledi. Şimdiye kadar ki en yüksek seyahat oranının yakalandığını belirten Bağlıkaya, bu sonucun alınmasında Ramazan Bayramı tatilinin uzatılma kararının önceden açıklanmasının çok önemli etkisi olduğunu dile getirdi. Ramazan Bayramı’ndaki turizm yoğunluğunun Kurban Bayramı yoğunluğunun habercisi olduğunu belirten Bağlıkaya, tatil birleştirmeleri önceden ilan edilirse Kurban Bayramı’nda da çok ciddi bir iç turizm hareketinin yaşanacağını dile getirdi.

Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yıl Kurban Bayramı 10-14 Ağustos tarihleri arasına denk geliyor. 10 Ağustos Cumartesi Arefe günü. 11 Ağustos Pazar Bayram'ın 1.ci günü. 14 Ağustos Çarşamba Bayram'ın 4.cü günü. Eğer 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma resmi tatil olarak ilan edilirse Kurban Bayramı tatili 9 güne uzayacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha