TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: Avrupa'da belirsizlik devam ediyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: Avrupa'da belirsizlik devam ediyor
26 Haziran 2019, 08:24
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Marmaris Bölgesel Temsil Kurulu'nun düzenlediği yemekte acenta temsilcilerine hitap etti.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris BTK, sektör temsilcileriyle dayanışmayı artırmak için bir otelde düzenlenen yemekte buluştu. 260 acenta işletmecisinin katıldığı yemekte konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya 2019 turizm sezonunun çok iyi başladığını yabancı turist rakamlarına bakıldığında geçen seneye göre tatmin edici rakamlara ulaşıldığını dile getirdi. Türkiye’ye 50 milyon gibi bir yabancı turist hedefi olduğunu belirten Bağlıkaya, " Bu rakamlara şimdilik ulaşmak mümkün değil. Avrupalı turistin kendi içsel sorunları ve farklı nedenlerden dolayı gelip gelmeme durumu net değil. Avrupa pazarımızda belirsizlik devam ediyor." diye konuştu.

Güven ve huzur devam ettikçe rakamlar artacak

Turizmin günlük gelişen olaylardan etkilenen tek sektör olduğunu dile getiren Bağlıkaya, " Türkiye’de güven ve huzur devam ettikçe rekor rakamlar artacaktır. Turizm sektörü, kendi dinamiklerinden kaynaklanan sorularla değil siyasi ve terör olaylarından kaynaklanan rakamlarla düştü. Ülkemizde huzur ve güven arttıkça yabancı turist rakamlarında da rekora ulaşacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha