TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: 1 milyon kişi ve ailelerini etkileyecek

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: 1 milyon kişi ve ailelerini etkileyecek
14 Haziran 2019, 15:29
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e şahsen ilettiği Rus kamu ve güvenlik görevlilerinin tatil yasağının kaldırılmasına yönelik talebinin kabul edilmesinin ardından sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 8 Nisan 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin 8’inci toplantısı için Rusya’yı ziyaret ettiği kafilede yer aldıklarını hatırlattı. Bağlıkaya, " Moskova’daki görüşmeler sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e şahsen iletmiş olduğum Rus kamu ve güvenlik görevlilerinin Türkiye’de tatil yasağının kaldırılması ile ilgili talep kabul edildi. 1 milyona yakın Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanı ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlileri ile ailelerine, artık Türkiye’de tatil yapabilecekleri bu karara vesile oldukları için kendilerine şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Yasak 2014'te başlamıştı

Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsyev, Rus polislerin tatil yapabileceği ülkeler arasına Türkiye’nin alınmasına yönelik kararı imzalamıştı. Rusya’da İçişleri Bakanlığı çalışanları ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlilerinin 2014’te yurt dışına çıkması ve yurt dışında tatil yapması yasaklanmıştı. Bir süre sonra, güvenlik görevlilerinin sadece eski Sovyet ülkeleri olan Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Belarus, Türkmenistan ve Özbekistan’ın yanı sıra Çin, Vietnam ve Küba’ya gitmesine izin verilmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha