TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: Sektörün hayal ettiği ajans bu değildi

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: Sektörün hayal ettiği ajans bu değildi
29 Temmuz 2019, 11:31
Turizm Tanıtım Ajansı’nın sektörün beklentileri doğrultusunda şekillenmediğini ifade eden TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bakan Ersoy’un seyahat acentalarını ajansla ilgili olarak yeterince bilgilendirmediğine dikkat çekti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, son turizm rakamları ve sektörün sorunlarıyla ilgili olarak Milliyet yazarı Abdullah Karakuş'un sorularını yanıtladı.

Röportajda Turizm Tanıtım Ajansı’yla ilgili soruyu da cevaplandıran Bağlıkaya, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Turizm Ajansı’nın kuruluşunun sektör açısından mihenk taşı olma özelliği taşıdığını ifade eden Bağlıkaya, fakat çıkan sonuçtan sektörün yeterince memnun kalmadığını ifade etti. Turizm Ajansı’nın kuruluş sürecinde sektörün farklı kesimlerinin görüşlerinin alınmadığına dikkat çeken Bağlıkaya, “Bizim uzun yıllardır istediğimiz, sektörün özlediği bir şey. Bütün sektör bundan şikâyetçi. Konaklamacısından, ulaşımcısına havayollarından seyahat acentesi tur operatörlerine kadar herkes oluş biçiminden şikâyetçi. Yani herkesin hayal ettiği bu değildi” dedi.

“Bakan seyahat acentalarını bilgilendirmedi”

Ajansın kuruluşuyla ilgili Bakan Mehmet Ersoy’un hazırlık sürecinden sektörün her kesimini bilgilendirmediğini ifade eden Bağlıkaya, “Sayın Bakanımız bunun kurulacağıyla ilgili hemen hemen herkese bilgi verdi, ama nasıl olacağıyla ilgili en azından bizim hiçbir bilgimiz yoktu. Yasa gönderildiğinde haberimiz oldu” dedi.

“Yolda düzeltilmesi için çaba sarf edeceğiz”

Ajans yasasında gördükleri eksikliklere itiraz ettiklerini anlatan Bağlıkaya, “Elimizden geldiği kadar itirazlarımızı ilettik, tabi kanun aşamasındaydı. Bundan sonraki dönemde elimizden geldiği kadar bu işin doğru çalışması için çaba sarf edeceğiz. Önümüzdeki dönemlerde gerçekten faydalı olacağına inandığımız biçimde değiştirilmesi için de çabamızı sürdürmeye devam edeceğiz. İyi bir şey yapıldı ülke için sonuçta, içinde yanlış uygulamalar olabilir bunların yolda düzeltileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha