HIKVISION

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 'iç hatlar' çağrısı

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 'iç hatlar' çağrısı
07 Ekim 2019, 12:25
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, havayolu şirketlerinin yurt içi ve yurt dışı seferleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya son zamanlarda birçok ilden İstanbul'a olan uçak seferlerinde ciddi azalmalar yaşandığını ifade etti. Bağlıkaya, " Vatandaşlarımız, uçak ile seyahat etme alışkanlığı edindi ama sefer sayıları maalesef 3'te bire düştü. Hava yolu şirketlerinin yurt içi uçuşları azaltarak yurt dışı uçuşlarını artırmaları, iç turizm hareketini kısıtlar bir hal aldı. Turizmin her bölgeye yayılması ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanması açısından bu konuda acil önlemler alınması büyük önem taşımaktadır." diye konuştu.

2020-2022 dönemine ilişkin açıklanan Yeni Ekonomi Programında (YEP) Antalya ve Gazipaşa Havalimanlarının kapasitelerinin arttırılacak olmasının çok önemli bir adım olduğunu belirten Bağlıkaya YEP'te Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılan ek pistin devreye girmesine atıf yapılmasını da İstanbul turizminin gelişimi açısından önemli bulduklarını ifade etti.

Yorumlar
TrTr
09 Ekim 2019, Çarşamba 12:51
Başkan otel resepsiyonkarı cayır cayır tur satıyorlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha