TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem için şok karar

TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem için şok karar
09 Haziran 2017, 15:31
TÜRSAB Başkan Adaylığı’nı açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem; 7 yıldır işletmeciliğini yaptığı Kükürtlü Bahçe (Wamtes) Tesisleri'nden çıkarılıyor.

Geçtiğimiz günlerde TÜRSAB Başkan Adaylığı’nı açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem; 7 yıldır işletmeciliğini yaptığı Kükürtlü Bahçe (Wamtes) Tesisleri'nden çıkarılıyor.

Konuya ilişkin bir toplantı düzenleyen Hasan Erdem; 7 yıl önce atıl durumda olan bir yeri Bursa halkına kazandırdıklarını, Bursa halkının dinlenebileceği güzel bir mekan haline getirdiklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın aldığı çıkarma kararının keyfi ve şahsi olduğunu belirten Erdem, meselenin kişisel bir hale getirildiğini, bir rektörün üniversiteyi yönetmesinden öte insanların yeme – içmesine ve dinlenmesine müdahale ettiğini öne sürdü.

Çıkarma kararının kendileri için maddi bir kayıptan öte Bursa için manevi bir kayıp olduğuna dikkat çeken Erdem, “7 yıldır maddi ve manevî büyük emekler vererek Bursalıların ve kentimize gelen turistlerin ortak değeri haline getirdiğimiz Wamtes'den çıkarılıyoruz” dedi.

Biz sözümüzü tuttuk rektör sözünü tutmadı

Basın mensuplarının Rektör Ulcay’ın neden sözleşme yenilemeye yanaşmadığını sorması üzerine Erdem, şunları söyledi: “Mevcut rektör 2 yıl önce göreve geldiğinde burada alkol satışı yapmamamızı istedi. Sözleşmemiz sona erdiğinde bize yeniden izin vermez diye biz de bunu kabul ettik. Müşterilerimizden ve yerel halktan tepki çekmemize rağmen rektörün bu talebini olumlu karşıladık. Ama kendisi sözleşme yenileme sözünü tutmadı.

Hasan Erdem, önümüzdeki hafta Wamtes Tesisleri’ni boşaltacaklarını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha