TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir: Biz sesiz çoğunluğun sesiyiz

TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir: Biz sesiz çoğunluğun sesiyiz
01 Ekim 2017, 11:52
TÜRSAB Asya BYK'nın üç eski başkanının yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak nitelendiren TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir, "Biz sessiz çoğunluğun sesiyiz. Hiçbir şeyi ezbere söylemiyoruz" dedi.

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'ya destek açıkladıktan sonra Asya BYK'nın üç eski başkanı tarafından istifaya davet edilen TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir'den eleştirilere cevap geldi. Ali Bilir: 'Biz acentelerimizin sesiyiz, sessiz çoğunluğun sesiyiz. Hiçbir şeyi ezbere söylemiyoruz' dedi.

Konuyla ilgili olarak birincibolge.com sitesinde yazılı bir açıklama yayınlayan Ali Bilir, üç eski başkanın açıklamasını talihsiz olarak nitelendirerek şunları söyledi: "Biz acentelerimizin sesiyiz; sessiz çoğunluğun sesiyiz. Hiçbir şeyi ezbere söylemiyoruz ve herkes bu görüşte demiyoruz. Biz sektörümüz için, mesleğimiz için mücadele ediyoruz. Sektörümüz için, daha iyi şeylerin olması için, değişimin yeniliğin olması kaçınılmaz bir durum; biz bunu savunuyoruz. Tabi ki herkes özgür ve hür düşüncesiyle seçimlerde kendi kararını verecektir".

"Demokratik bir şekilde fikrimizi açıkladık"

19 Eylül günü düzenlediği toplantıda Değişim Hareketi'nin lideri Firuz Bağlıkaya'yı neden desteklediklerini açıkladıklarını hatırlatan Ali Bilir, "Kararımızın ülke turizmi ve TÜRSAB için değişimin başlangıcı olacağını düşündüğümüzü belirterek, bu nedenle elimizden gelen desteği vereceğimizi açıklamıştık. Ayrıca mevcut yönetim ile ilgili gerek şahsım gerek ise yönetimin bir sorunu olmadığını, bunun demokratik bir şekilde aday adaylarından birinin desteklenmesi olduğunu deklare ettik" diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha