TÜRSAB, acentaları Antalya'da Turizm Kongresinde buluşturacak

TÜRSAB, acentaları Antalya'da Turizm Kongresinde buluşturacak
25 Ekim 2021, 12:13
TÜRSAB, turizm sektörünün taşıyıcı gücü olan seyahat acentalarını Antalya'da Turizm Kongresi’nde bir araya getiriyor. Erken rezervasyon kampanyasının startının da verileceği kongreyle ilgili basın toplantısı düzenlendi.

TÜRSAB Kasım ayında önemli bir organizasyona imza atacak. Turizm sektörünün taşıyıcı gücü olan seyahat acentaları TÜRSAB 2021 Turizm Kongresinde bir araya gelecek.

19-21 Kasım'da Belek'te düzenlenecek

19-21 Kasım 2021 arasında Antalya Belek'teki Pine Beach Hotel'de gerçekleştirilecek kongrede konferanslar, paneller ve akademik oturumların yanı sıra üyeler arası tanışma, tedarikçiler ile görüşme fırsatı ve bölgelerin turizm potansiyelleri hakkında bilgi edinme imkanı da bulacak.

Eker: Kongrede erken rezervasyon kampanyası da başlatacağız

TÜRSAB'ın düzenleyeceği Turizm Kongresi'yle ilgili bugün basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker Kongreyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Kongre programını çok titiz bir çalışmayla hazırladıklarını belirten Eker, Antalya'da yurtiçi ve yurtdışından katılacak sektör temsilcileriyle iki gün boyunca turizmin enine boyuna masaya yatırılacağını söyledi. Eker, " TÜRSAB olarak erken rezervasyon kampanyamızın başlangıcını da kongre de gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Kongremizi, ‘İletişim-Eğitim-Dayanışma’ mottosuyla gelenekselleştirmek istiyoruz

Kongre ile ilgili TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, ‘‘1 buçuk yıllık bir pandemi döneminden geçtik. Dünya turizminde seyahat rakamları 1,5 milyardan 400 milyonlara düştü. Kısıtlamaların kalkmasıyla beraber turizm hareketi başladı. Tüm dünyayı turizmde yeni bir dönem bekliyor. Artık rekabet fiyat odaklı olmayacak. Hijyen ve sağlık odaklı olacak. Doğa turizmine daha fazla önem verilecek. Yakın çevreye turizm hareketinin artacağı öngörülüyor. Bireysel turizm de aynı şekilde. Gerçek şu ki, bizi daha farklı bir dönem bekliyor. Biz de sektörün köklü kuruluşu olarak bu konuda bir kongre düzenlemeye karar verdik. Burada ortak akıl ile turizmin tüm taraflarıyla birlikte tüm konuları masaya yatırma kararı verdik. Kongrenin genel olarak turizme çok faydalı olacağına inanıyoruz. İletişim-Eğitim-Dayanışma mottosuyla bu yıldan sonra her sene geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. Kongrede turizm yatırımcıları, kamu yetkilileri ve birlik başkanlarının da konuşmacı olarak katılacağı oturumlar düzenlenecek. Türkiye turizminin büyük pazarlarından Hollanda, Rusya ve Almanya gibi ülkelerin seyahat acentaları birliklerinin başkanları ile oturumlar düzenlenecek. Havayolları ve acenta ilişkileri ile marka ve iletişim stratejileri gibi birçok alanda çalışmaların yanı sıra yurdumuzun dört bir köşesindeki turizmciler için tanışma ve paylaşma etkinliklerimiz olacak. Ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve gazetecilerinin de katılımlarıyla eğitimlerimiz olacak. Kongrenin ilk gününde erken rezervasyon kampanyasını da başlatacağız. Kısacası birlik ve beraberlik içerisinde sektörümüzü hak ettiği noktaya dayanışma ile taşıyacağız.’’ dedi.

Gencer: Yeni fırsatlar üretecek olmaktan dolayı mutluyuz

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, ‘‘Seyahat acentalarımızla daha sık bir araya gelmek ve sorunlarımıza çözüm üretecek ortamlar oluşturmak istiyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya’nın önderliğinde, değerli sponsorlarımızın ve basın mensuplarının destekleriyle sektörümüze ve seyahat acentalarımıza yeni fırsatlar üretecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.’’ cümleleriyle ulusal ve yerel basını kongreye davet etti.

Kaynak: Bu organizasyona katılmak aldığımız en hızlı kararlardan biriydi

Kongrenin ana sponsorlarından HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, ‘‘Bu organizasyona katılmak aldığımız en hızlı kararlardan biriydi. HotelRunner olarak 10 yıldır Türkiye’de konaklama perspektifindeki tecrübemizi yeni değerler katarak dijitalleştiriyoruz. Bu noktada işin son bacağı olan seyahat acentaları için de aynı şekilde dijitalleşmenin gerekliliğine inanıyoruz. TÜRSAB ile birlikte bu kongre gibi daha birçok kapsamlı projeye imza atmak istiyoruz. Seyahat acentalarıyla daha hızlı ve efektif bir çalışma prensibiyle dijital envanter sistemi oluşturduk. Bu hem otellere hem de seyahat acentalarına büyük faydalar sağladı. Düzenlenecek bu kongrenin de hem oteller hem de seyahat acentaları için çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ cümleleriyle otelcilik, dijital konaklama servisleri ve seyahat acentaları arasındaki dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Küçükyılmaz: Değişen tercihleri ve karşılıklı ihtiyaçlarımızı sorgulayabileceğimiz bir ortamın yaratılması gerçekten önemli

Kongrenin bir diğer ana sponsoru olan Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, ‘‘Değişen tercihleri ve karşılıklı ihtiyaçlarımızı sorgulayabileceğimiz bir ortamın yaratılması gerçekten önemli. Bunun için TÜRSAB’a teşekkür ediyoruz. Turizm ve seyahat, günlük hayatımızın bir parçası. Sadece turizm profesyonelleri için değil dışarıdan gelen insanlar için de çok ilgi çekici bir kongre olacak. Biz, sektörümüze değer katacak bu kongrenin kalıcı ve sürekli olmasını diliyor, desteklerimizi devam ettireceğimizi dile getiriyorum.’’ dedi.

Sadece seyahat acentacılığının 25 farklı konusu var

Kongre hakkında son olarak TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, ‘‘Akademisyenlerin de yer aldığı bir panellerimiz var. Önümüzdeki yıllarda kongrenin bir salonunu tamamen akademisyenlere ayırıp akademik camianın hazırlayacağı bildirgelerden daha fazla faydalanmak istiyoruz. Sadece seyahat acentacılığı mesleğinin 25 farklı konusu var. Kongremize konuk olacak uluslararası turizm profesyonelleri ile birlikte sektörümüzdeki hareketlendirmeyi geçe bırakmak istemiyoruz.’’ cümlelerini kurdu.

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi ardından düzenlenen her panel sonrası hazırlanacak sonuç bildirgeleri ve kongre bildiri kitabının tüm sektörle paylaşılacağı ifade edildi.

Turizm STK'larının Başkanları konaklama acenta ilişkilerini konuşacak

Kongre kapsamında 19 Kasım Cuma günü saat 15.00'te Konaklama-Acenta İlişkilerinin konuşulacağı panel düzenlenecek. "Denklemi Doğru Kurmak: Birlikte daha güçlüyüz" sloganıyla düzenlenecek panelin moderatörlüğünü Turizm Eski Bakanlarından Bahattin Yücel yapacak. Panelde TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır ve POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca görüşlerini aktaracak.

Bağlıkaya'nın moderatörlüğünde Avrupalı başkanlar dünya turizmini konuşacak

19 Kasım Cuma günü saat 18.00'de TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın moderatörlüğünde Avrupalı seyahat acentalarının başkanları " 2022 yılı dünya ve Türkiye Turizmi: Rekabetin Yeni Kuralları" başlıklı oturumda bir araya gelecek. Panele Avrupa Seyahat Acentaları ve Tur Operatörler Birliği (ECTAA) Yönetim Kurulu Başkanı Pawel Nıewiadomski, Hollanda Seyahat Acenteler Birliği (ANVR) Yönetim Kurulu Başkanı Frank Oostdam, Almanya Seyahat Acenteler Birliği (DRV) Dış İlişkiler Başkanı Volker Adams ve Ukrayna Devlet Turizm Geliştirme Ajansı (DART) Başkan Yardımcısı Dara Voloshchuk katılacak.

TÜRSAB'ın düzenleyeceği Turizm Kongresiyle ilgili detaylı bilgi, kayıt işlemleri ve program için https://kongre.tursab.org.tr adresini ziyaret edebiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha