TÜRSAB’a değişim gerek!

Hamit Kuk
Hamit KukPasso Tour
16 Ocak 2018, 11:00

Malumunuz üzere, geçen ay başında yapılması gereken 23. Olağan TÜRSAB seçimlerini kazanamayacağını anlayan Başaran Ulusoy, kendine yakışır bir manevrayla seçimden kaçmış ve genel kurul gerçekleşememiştir.

Başaran Ulusoy ve onun yönetimi adeta “biz bu seçim sürecini yönetemedik, yüzümüze gözümüze bulaştırdık, buyurun” diyerek, koskoca TÜRSAB’ı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın atadığı üç kişilik kayyuma teslim etmiş ve böylece yapılamayan seçimin yapılması için yeni bir süreç başlamıştır.

Hal böyle olunca seçime gitmeye hazırlanan binlerce delegenin özgür iradesi ve demokratik hakkı hiçe sayılmıştır.

Sadece muhalefet değil, Ulusoy yönetimini destekleyenleri bile çileden çıkran bu karardan sonra binlerce delegenin değişim istemekte ne kadar haklı olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır.

22. dönemde TÜRSAB Yönetim Kurulu'na seçilmiş arkadaşlarımız, maalesef meslektaşlarına karşı sorumluluklarını unutmuş ve saygıda kusur etmiştir. Başaran Ulusoy’un arkasına takılarak bu absürt süreci desteklemiş ve TÜRSAB’a yakışmayan bir ayıba ortak olmuştur.

Bir yönetim düşünün ki, basiretsizliklerini kendi elleriyle tescil ederek 45 yıllık TÜRSAB tarihinde görülmemiş bir şekilde kendi genel kurulunu yapamayan bir yönetim kurulu olarak tarihe geçmiştir.

Bu arkadaşları "tebrik" ediyoruz...

Tüm başarısızlıklarına rağmen hala Başaran Ulusoy yönetiminin arkasında durmaya devam eden sevgili meslektaşlarımız; sizi de "tebrik" ediyoruz. TÜRSAB’ın itibarından çok kendi istikbalini düşünen kişilerce yönetilen bir kurum yarattınız. Eserinizle gurur duyar, torunlarınıza da anlatırsınız...

TÜRSAB’ın kaybettiği itibarı kazanmak üyelerinin elinde...

Ne yazık ki TÜRSAB, zamanında yapılamayan seçimlerden dolayı tahmin edilemeyecek kadar çok itibar kaybetmiştir. Devletine, üyelerine, yurt içi ve yurt dışındaki muhataplarına karşı, kısaca her yerde ve her kesimde güven kaybetmiştir.

Kendi istikbalini düşünmekten TÜRSAB’ın itibarını düşünmeye fırsat bulamayanlara inat yerlerde sürünen TÜRSAB’ın itibarını yeniden inşa etmek zorundayız.

TÜRSAB’da değişim isteyen binlerce sessiz çığlıktan korkup 3 Aralıktaki sandıktan kaçanların tek umutları 25 Şubat’ta kurulacak olan sandığa daha azınızın gitmesi olacaktır.

Onların bu planlarını bozmak ve sandığa gidip oy kullanmak için tekrar delege olmalısınız.

Hem de çok acil!

Not: Yazının sorumluluğu yazarına aittir. www.turizmajansi.com ile bağlantı kurulamaz; doğacak hukuki sonuçlardan site sorumlu değildir.
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha