TÜROFED ve TTYD fonla ilgili ne dedi?

TÜROFED ve TTYD fonla ilgili ne dedi?
01 Şubat 2019, 14:11
TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve TTYD Başkanı Oya Narin, Turizm Geliştirme Fonu ile ilgili görüşlerini EMITT fuarında açıkladı.

EMITT’te düzenlenen 'Fikir Önderleri Geleceğin Turizmini Açıklıyor' isimli panele katılan TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve TTYD Başkanı Oya Narin, gelen bir soru üzerine Turizm Geliştirme Fonu ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

Osman Ayık: Elimizi taşın altına koymaya hazırız ama doğru bir kurguyla…

Fonda cirodan alınacak yüzde 1’lik orana takılmamak gerektiğini savunan Osman Ayık, “Oranlar tartışılabilir. Sektör elini taşın altına koyabilmeli. Fakat doğru bir kurguyla doğru iş yapmak lazım” dedi.

Yeni bir yönetim mantığı ve anlayışıyla kullanmak kaydıyla destek vermeye hazır olduklarını söyleyen Osman Ayık, “Sektör her zaman daha büyük taşların altına elini koymaya hazır. Biz zaten vereceğimizi bugünkü durumda misliyle veriyoruz” dedi.

“Alt markalar oluşturmalıyız”

“Önemli olan doğru markaları öne çıkarmak” diyen Osman Ayık şöyle devam etti: Türkiye ana markamız altında alt markaları oluşturmak lazım, bizi turizmde yıkılmaz yapacak olan da budur aslında.”

Oya narin: Sayın Bakanımıza destek olmamız lazım

Otellerin acenta ve tur operatörlerine verdiği pazarlama desteğini hatırlatan TTYD Başkanı Oya Narin ise şunları söyledi: “Biz zaten bu kaynağı ayırıyoruz. Uluslar arası standartlara bakıldığında cironun yüzde 1’iyle 3’ü arasında bir miktarın tanıtıma ve pazarlanmaya ayrılması lazım. Toplanacak kaynağı destinasyon ve ülke bazında makro ölçekte harcayacağız. Benim tek başıma Marmaris’teki otelimi dünyaya tanıtmam mümkün değil. Ama toplanacak kaynak bizi bambaşka yerlere taşıyacak. Sayın Bakanımıza bu dönemde destek olup turizmde reformları yapıp sektörü ayağa kaldırmamız lazım.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha