TÜROFED Erdoğan’dan yasa istedi

TÜROFED Erdoğan’dan yasa istedi
30 Kasım 2022, 01:02
TÜROFED’in 7. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, Erdoğan’dan meslek birliği yasası için destek istedi.

Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) 7. Olağan Genel Kurulu 29 Kasım 2022 Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen genel kurulda mevcut Başkan Sururi Çorabatır, güven tazeledi.

Çorabatır meslek birliği yasası istedi

Genel kurulun açılış konuşmasında TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, konaklama vergisinin ertelenmesi yönündeki talebi yüzeysel bir şekilde ifade ederken, konuşmasının sonunda meslek birliği yasası ile ilgili taleplerini net bir şekilde Erdoğan’a iletti.

Turizm sektörüne yapılan her katkının çarpan etkisiyle ülke ekonomisine geri döndüğünü belirten Çorabatır, Erdoğan’a hitaben “Sizlerden sektörüm adına ricamız bu sektörün, bu büyüklükteki stratejik bir sektörün meslek birliği yasasının talimatlarınızla gündeme alınmasını istiyoruz sayın Cumhurbaşkanım” dedi.

Erdoğan: Yatırımcının yanında olacağız

Genel Kurulda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TÜROFED üyeleri başta olmak üzere turizmcilerin her birinin atacağı adımda hükümetin desteğini yanlarında bulacaklarından emin olsunlar” dedi.

“Türkiye'nin çıkarları söz konusu olduğunda kimsenin kimliğine bakmayız”

Erdoğan şöyle devam etti: “Biz Türkiye'nin çıkarları söz konusu olduğunda kimsenin kimliğine bakmayız. Baktığımız tek yer ülkemize kazandırılan eserler ve milletimize yapılan hizmetlerdir. Yatırımcı düşmanlığıyla siyaset yapmadık yapmayız. Ülkemizi bu seviyeye getirmek için son 20 yılda verdiğimiz demokrasi ve kalkınma mücadelesinin sizler de şahidisiniz. Türkiye Yüzyılı dediğimiz yeni bir dönem açılıyor.

Erdoğan’ın konuşmasındaki ilginç hata: 1000 dolarlık gecelik harcama

Erdoğan’ın konuşmasında “turist başına gecelik harcamanın 1000 (bin) dolara yaklaşması, verilen emeklerin alınmaya başlamasının işaretidir” dedi. Erdoğan’ın konuşmasındaki hatanın, metinden mi yoksa verilen yanlış bilgiden mi kaynaklandığı öğrenilemedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha