TÜROB ve Prontotour’dan Eskişehir turizmine destek

TÜROB ve Prontotour’dan Eskişehir turizmine destek
sayfayı yazdır, turizm ajansı
19 Haziran 2017, 13:30
TÜROB Eskişehir İl Temsilciliği’nin girişimleri ve Prontotour’un desteğiyle Eskişehir turizmine katkı sağlamak amacıyla blogger’lar ve ulusal basının temsilcileri şehirde ağırlandı. Düzenlenen gezi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Eskişehir Valiliği, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, BEBKA, Seyitgazi Belediyesi, Sivrihisar Belediyesi, TÜRSAB Eskişehir Yürütme Kurulu ve TÜROB Eskişehir İl Temsilciliği, Skal Eskişehir Kulübü, Prontotur ve SennaCity Hotel’in desteği ile düzenlenen gezide sosyal medya fenomenleri ve basın mensupları Eskişehir’de ağırlandı. Eskişehir’in zengin tarihi ve kültürler değerlerini buluşturan gezi yoğun ilgi gördü.

11 Blogger, Dünya, Sabah ve Vatan Gazetesi muhabirlerinin katılım gösterdiği gezi programında ilk gün şehir turu, 2. Gün ise Antik Frig Bölgesi ve Seyitgazi ilçesi turu düzenlendi. Gezi programının 3. ve son gününde Sivrihisar İlçesi’nde bulunan Armenian Church Ermeni Kilisesi ve Pessinus Antik Kenti ziyaret edildi.

Gezi programı kapsamında Frigya Çukurca bölgesinde ilk sıcak hava balonu uçuşu da gerçekleştirildi. Bölge turizmine katkıda bulunmak için, Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından BEBKA desteği ile Eskişehir’de sıcak hava balon uçuşları başlamış oldu.

TÜROB Eskişehir İl Temsilciliği’nin girişimleri ve Prontotur desteği ile gerçekleşen bu gezi sonrasında katılımcılar Eskişehir’in tarihi ve kültürel değerlerine, şehrin güzelliklerine hayran kaldılar.

Yorumlar