TÜROB üyeleri Wish More Hotel Istanbul’da buluştu

TÜROB üyeleri Wish More Hotel Istanbul’da buluştu
30 Temmuz 2018, 15:26
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), geleneksel hale gelen aylık buluşmasını Wish More Hotel Istanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada sektör rakamlarına değinen TÜROB Başkanı Timur Bayındır, oda başı gelirlerinin yüzde 47 artarak doluluk artışını geride bıraktığını ifade etti.

Wish More Hotel Istanbul’da gerçekleştirilen TÜROB Geleneksel Aylık Buluşması, TÜROB Başkanı Timur Bayındır’ın açılış konuşması ile başladı. Yaptığı konuşmada, konaklama sektöründeki oda gelir artış hızının, doluluk artışını geçtiğini kaydeden Timur Bayındır, “Haziran ayındaki otel dolulukları, 2017’nin aynı dönemine oranla yüzde 24.9 artarak yüzde 56’ya ulaştı. Asıl dikkat çeken yükseliş ise oda başı gelirde gerçekleşti ve yüzde 47.1 artışla 45.4 Euro’ya çıktı. İlk 6 aylık performansta İstanbul, doluluk oranı ve oda başı elde edilen gelirde geçen yıla göre en yüksek artış oranını yakalayan şehir oldu” dedi.

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yaptığı açıklamaların kendilerini memnun ettiğini de sözlerine ekleyen Timur Bayındır, “Türkiye’nin hedefi turist sayısından çok geliri artırmak olmalı. Yeni bakanımız Mehmet Ersoy’un da, ‘Sadece turist sayısını artırmakla yetinmeyeceğiz, daha fazla para harcayan, konaklama dışı harcaması daha yüksek olan turistleri hedefleyeceğiz’ sözleri bizi mutlu etti. Ataması yapılan bakan yardımcılarıyla birlikte sektör paydaşlarının da katkıda bulunacağı başarılı bir çalışma ortaya çıkacağını umuyoruz” diye konuştu.

TÜROB’un yeni üyelerine plaket sunulduğu geleneksel aylık buluşmada, Başkan Timur Bayındır, ev sahipliklerinden dolayı Wish More Hotel Istanbul Genel Müdürü Erkan Akkurt’a teşekkür plaketi takdim etti.

Wish More Hotel Istanbul hakkında:

Wish More Hotel Istanbul, 2016 yılında Bayrampaşa’da hizmete açılmıştır. 5 yıldızlı otel kategorisindeki otel, metro istasyonuna yürüme mesafesinde bulunan merkezi lokasyonu, gönülden servis yaklaşımı, kent kültürünü yansıtan hizmet özellikleri ve iş dünyasına özel yenilikçi uygulamaları ile gerek iş gerek tatil amaçlı seyahat eden misafirlerine, keyifli ve konforlu bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Wish More Hotel Istanbul’un 29’u süit toplam 198 odası, bir konferans salonu ve bir balo salonunun da içinde yer aldığı 10 toplantı salonu, açık etkinlik alanı ve restoranı bulunmaktadır. 2000 metrekare alana kurulu Wish More Fitness & SPA hem otel misafirlerine hem de otel dışından üyelere açıktır. Wish More Hotel, Türkiye çapında ve uluslararası alanda hizmet veren bir oteller zinciri yaratmayı hedeflemekte, otelcilik sektörüne bir Türk markası kazandırma misyonu ile faaliyet göstermektedir.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha