Türkiye'yle turizm koridoru açacak

Türkiye'yle turizm koridoru açacak
15 Mart 2021, 09:06
Türkiye ile İran turizm için önemli bir adım atıyor.

İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Ferazmend, Türkiye ile İran’ın turizmde büyük cazibelere sahip olduğunu belirterek, “İran’a gelen bir turistin Türkiye’ye; Türkiye’ye gelen bir turistin de devamında İran’a gidebilmesiyle ilgili bir program planlanıyor. İran ve Türkiye turizm açısından büyük ve güzel cazibelere sahip. İki ülkenin turizm işbirliği hem Avrupa hem Asya’daki turistler için çok cezbedicidir” diye konuştu.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Ferazmend, " İran ve Türkiye arasında turizm alanında işbirliği yapmak için büyük fırsat var. Bu hem iki ülke arasında hem üçüncü ülkelerde işbirliği olabilir. Korona öncesinde İran’dan Türkiye’ye 2.5 milyon turist geliyordu. Türkiye’den de 700 bin ile 1 milyon turist, İran’ı ziyaret ediyordu. Türkiye ile İran’daki turizm kurumları çeşitli toplantılar yapıyor, ortaklık belgeleri imzalandı.” (Hürriyet)

Yorumlar
Hatemi
16 Mart 2021, Salı 08:34
İRANDAN TURKIYEYE MILYONLARCA TURIST GELDIGI DOĞRUDA,TURKIYEDEN IRANA YÜZBİNLERCE TURİSTIN GITTIGI BENCE YANLIŞ.BELKI AGRI VAN VE HAKKARIDEN GÜNÜBIRLIK ALİŞ VERIS IÇIN GIDEN SINIRBOYU ÇERÇILERSIR
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha