Türkiye yerine Yunanistan’a gittiler ama bu durum 2022'de değişecek!

Türkiye yerine Yunanistan’a gittiler ama bu durum 2022'de değişecek!
22 Kasım 2021, 15:29
Antalya’da Düzenlenen TÜRSAB Turizm Kongresi’nde, Türkiye’ye en çok turist yollayan ülkelerin seyahat Birlik yöneticileri bir araya geldi. Panelde Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR) Yönetim Kurulu Başkanı Frank Oostdam da Türkiye'ye yönelik taleple ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Antalya'da düzenlenen 1. TÜRSAB Turizm Kongresi kapsamında moderatörlüğünü Müfit Tarhan’ın yaptığı, ‘2022 Yılı Dünya ve Türkiye Turizmi: Rekabetin Yeni Kuralları’ isimli panelde pandemi sonrası turizmde rekabetin yeni koşulları konuşuldu.

Turizmde yeniden sıçrama yaşanacak

Panele katılan Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR) Yönetim Kurulu Başkanı Frank Oostdam da olumlu bir tablo çizdi. Turizm sektöründe dayanışmanın önemi giderek daha çok öne çıktığını belirten Oostdam, önümüzdeki dönemde turizm alanında yeniden bir sıçramanın yaşanacağını ifade etti.

Türkiye'ye gidemeyen Hollandalılar Yunanistan'a gitti ama 2022'de böyle olmayacak

Oostdam şöyle konuştu: " Bu sıçrama Türkiye’ye yönelik talepte de yaşanacak bundan eminim. Türkiye Hollanda’da daha önce turuncu listedeydi. Türkiye’ye gidemeyenler Yunanistan’a başka ülkelere gitti ama bu durum 2022’de değişecek. Umarım ki çok daha fazla etkileşim olacak iki ülke arasında. Hollanda perspektifinde 2022’ye baktığımda fiyat ve kalite dengesine göz önüne alındığında Türkiye çok önemli bir ülke olacak. Türk turizmcilere önerim tutarlı olmak. Değişen şartlara uyum sağlayarak yeni kurallar getirilse dahi bu kurallara uyum sağlayacak şekilde hızlı bir şekilde reaksiyon verin. Turistleri yeni kurallar çerçevesinde karşılamaya devam edin. Seyahat acentaları olarak sorumluluğumuz artıyor. Sağlık, sağlıkla ilgili kurallar, güven ve esneklik sunmalıyız. Tabii ki dünyamız değişiyor. Sürdürülebilirlik çok çok önemli olacak. Sürdürülebilirliği dikkate almamız gerekiyor. Hollanda’da tüketiciler sürdürülebilirlik alanında yaptığınız çalışmalara, attığınız adımlara bakıyorlar.’’

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha