Türkiye yeniden ilk sıraya yükseldi: Rekor Alman turist beklentisi!

Türkiye yeniden ilk sıraya yükseldi: Rekor Alman turist beklentisi!
08 Mart 2023, 08:54
Türkiye'nin turizm pazarlarında ön sıraları alan Almanya’dan iyi haber var.

Depremin birinci ayı geride kalırken, turizm sektörü yaz sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor. 2023 yılında 60 milyon turist ve 56 milyar dolarlık gelir hedeflenen sektörde, depremin etkileri tartışılıyor. 6 Şubat’tan sonraki ilk günlerde rezervasyonların iptali nedeniyle endişelenen sektör temsilcilerine Almanya’dan iyi Haber var.

Fiebig: Almanların seyahat tercihlerinde Türkiye ilk sırada

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Hürriyet'e yaptığı açıklamada Almanya’nın seyahat tercihlerinde Türkiye’nin ilk sırayı aldığını söyledi. Üç yıllık aranın ardından bu yıl ilk kez düzenlenen, dünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda (ITB) Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Fiebig, Türkiye’ye ilginin artarak devam edeceğine kesin gözüyle baktığını dile getirdi.

Almanya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında rekor bekliyoruz

Fiebig, depremle birlikte rezervasyonların etkilerini ise şu sözlerle değerlendirdi: “Depremin ilk günlerinde Türkiye’ye dönük rezervasyonlarda bir düşüş kaydedildi. Ancak bu çekimserlik çok çabuk aşıldı. Türkiye, yaz tatili rezervasyonlarında yeniden ilk sıraya yükseldi. 2023’te pandemi öncesi rakamlara rahat şekilde ulaşılacağını tahmin ediyoruz. Net bir tahminde bulunmak kolay olmasa da bu yıl Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında rekor bekliyoruz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha