Türkiye'ye seferler haftada 1200'e çıktı ama fiyat düşmedi

Türkiye'ye seferler haftada 1200'e çıktı ama fiyat düşmedi
14 Haziran 2023, 08:35
Rusya ile Türkiye arasındaki uçak seferi sayısı geçtiğimiz yıla kıyasla 1,5 kat artmasına rağmen, fiyatlarda beklenen düşüş olmadı.

Rusya ile Türkiye arasındaki uçak seferi sayısı geçtiğimiz yıla kıyasla 1,5 kat artmasına rağmen, bu bolluk fiyatlarda dişe dokunur bir düşüş getirmedi.

Bilet fiyatları 480 dolar civarında

İzvestiya gazetesi temmuz-ağustos döneminde kişi başı gidiş-dönüş bilet fiyatlarının 40 bin rublenin (480 dolar) üzerinde seyrettiğini yazıyor.

Otel fiyatlarındaki artış da hesaba katıldığında Türkiye'ye seyahat etmenin maliyeti geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 30 artmış durumda.

İki kişilik bir seyahatin maliyeti 220 bin rubleyi buluyor (2 bin 650 dolar).

İzvestiya'ya konuşan Tur Acenteleri Alyansı yetkilileri bu nedenle tur satışlarında düşüş gözlendiğini belirtti.

Rusya ile Türkiye arasında gerçekleşen haftalık sefer sayısı bu yaz 1200 civarında.

Geçtiğimiz yıl sayı 750 idi. İki ülke arasında 12 Rus ve 5 Türk havayolu şirketi uçuş düzenliyor.

Gazeteye konuşan Alyans yetkilileri yakında Rusya'ya uçan Türk şirket sayısının 6'ya çıkacağı bilgisini de paylaştı. (Turkrus)

Yorumlar
Kamil kamiloglu
19 Haziran 2023, Pazartesi 06:51
Ülkemiz deki Turizmi bu hale getiren, Aç gözlü, bir türlü doymayan Başta otel sahipleri olmak üzere bazı acenteler dir. Yanlis turizm politikaları sayesinde mayıs ve haziran ayları büyük kayıplar verdi.. Özellikle Antalya bu yaz sezonunda büyük sorunlar ile başladı. Ülke ekonomisini düşünen yok. Devlete hiç bir faydası olmayan, esnaflara hiç bir faydası olmayan aç gözlü ve para gözlü otel sahipleri sayesinde her yıl gerilemektedir. Rus lar soyulacak kaz gibi görünmekten bıktı, artık onlarda uyandı. Turizmde geçen yıla oranla artış var diyenler kesinlikle yalan söylüyor. Surekli gidip gelen, antalya dan İsraile, Kıbrısa gunluk gidip gelenler de sürekli sayılıyor, buradaki yerleşik aileler is insanları sürekli gidip geliyor, ve bunlar her defasında turist diye sayılıyor.
Faik
15 Haziran 2023, Perşembe 01:25
Ülkelerde istikrarsızlık varsa maalesef globalde fiyatlarda düşme olsa bile istikrarsız bir ülkede indirim milyonda bir olmaktadır. O indirimlerde zaten genellikle seçim dönemi olmaktadır. Örneğin ham petrolün fiyatı globalde düşse bile bizde petrole hem zam yapılıyor bu da istikrarsızlıktan kaynaklıdır.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha