Türkiye'ye kimlikle girebilecekler

Türkiye'ye kimlikle girebilecekler
05 Ekim 2021, 08:21
Bir ülkenin vatandaşları daha Türkiye'ye kimlikle girebilecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau’nun daveti üzerine başkent Varşova’ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette Rau ile bir araya geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu, Polonya vatandaşlarının Türkiye'ye kimlikle girebileceklerini belirtti.

Çavuşoğlu, Türkiye gelen Polonyalı turist sayısında Covid-19 salgını nedeniyle düşüş olduğuna dikkat çekerek, “Ancak bu sene tekrar bir artış var. Güvenli turizm konsepti konusunda yakın işbirliğimiz oldu. Elbette vatandaşlarımızın sağlığı önemli ama bu konsept çerçevesinde tıpkı Almanya Fransa ve birçok ülkeyle, Ukrayna gibi ülkelerle olduğu gibi işbirliğimizi devam ettireceğiz. Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlardan birisi olması Polonya’da bizi memnun ediyor. Önümüzdeki süreçte 1.5 milyona ulaşacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Polonya vatandaşlarının elektronik vize alması şartının kaldırıldığını söyleyen Çavuşoğlu, “Polonya vatandaşlarının da Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Almanya ve İngiltere gibi bazı ülkelerin vatandaşları gibi kimlikle gelebilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile bir çalışma yapıyoruz. Erasmus programı çerçevesinde çok sayıda öğrenci Polonya’ya geliyor, öğrencilerimizin en çok tercih ettiği ülke Polonya” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha