Türkiye'ye girişlerde yeni önlem!

Türkiye'ye girişlerde yeni önlem!
10 Nisan 2021, 12:41
Türkiye'ye giriş yapacak kişilerden istenen negatif PCR testiyle ilgili yeni kurallar getirildi.

Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi şartıyla ilgili süre 15 Nisan'a uzatılmıştı.

Mühürlü PCR testi isteniyor

Rusya'dan Türkiye'ye gidecek turistler için yeni bir zorunluluk açıklandı: Rus turizm medyasının duyurduğuna göre artık Türkiye'ye seyahat etmek için orijinal, 'mavi mühürlü' PCR test sertifikasına ihtiyaç var.

Tourdom'un haberine göre, Türkiye Kovid-19 test sonuçları konusunda kontrolleri sıkılaştırdı. Rusya'daki tur operatörleri, 9 Nisan'da turistlerin ülkeye girerken sunduğu PCR testleri konusunda Türkiye'nin yeni şartlarının turizm acentelerine bildirdi.

Buna göre artık sertifikalar yalnızca İngilizce olarak kabul edilecek ve orijinal nühürlü (mavi damgalı) olarak sunulacak. Yani kopya kabul edilmeyecek.

Sektör temsilcileri, son taleplerin yolcular için ek sorunlara neden olabileceğini düşünüyor. Şu anda çoğu kişinin PCR testi sonucunu e-mail olarak aldığı, şimdi test sonucu için şahsen giderek orijinalini edinmek gerekeceği vurgulanıyor.

Ayrıca PCR testinin Türkiye'ye girmeden 72 saat önce yapılması gerekiyor.

Sektöre temsilcilerine göre, Türkiye'nin PCR testi sertifikaları için şartları sıkılaştırması, ülkede salgının yayılmasından kaynaklanıyor.

Etiketler:PCR testi test
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha