Türkiye'ye girişlerde PCR testi zorunluğunun süresi uzatıldı

Türkiye'ye girişlerde PCR testi zorunluğunun süresi uzatıldı
25 Şubat 2021, 08:24
28 Aralık'tan bu yana zorunlu olan Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi şartıyla ilgili süre uzatıldı.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi 28 Aralık'tan itibaren zorunlu olmuştu. Bu karar üzerine Türk Hava Yolları(THY) de Türkiye'ye gelecek yolcular için 72 saatte alınmış PCR(-) sonuç belgesi istemeye başlamıştı. Uygulamanın 1 Mart 2021'e kadar süreceği açıklanmıştı.

31 Mart'a uzatıldı

Alınan yeni karara göre Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi şartıyla ilgili süre 31 Mart 2021'e kadar uzatıldı. Negatif test ibraz etmeyen yolcular 7 gün karantinaya alınacak. Uygulama 6 yaş üstü yolcular için geçerli.

Etiketler:Türkiye PCR test
Yorumlar
Hizir Catli
27 Şubat 2021, Cumartesi 02:19
Suan Turkiye nin her yerinde test istiyorlar.Aksine cok datayli bir sekilde kontrol ediyorlar.Testler zaman kaybi para kaybi degildir.Duyarli butun insanlarin girerken cikarken yaptirmasi lazim.Basklarinin sagligini dusunmek zorundayiz.Bende Turkiyeden geleli uc gun oldu girekende cikarkende kontroller iyidi.
Mehmet kaya
27 Şubat 2021, Cumartesi 01:44
Birkaç gün önce Türkiye'ye girdim. Test sormadılar bile!! Gerekmiyor mu dedim, olur, bir bakayım dedi. Şaka gibi. Test için harcadığım paraya mı, zamana mi yoksa ikisine mi aciyim?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha