Türkiye'ye gideceklere duyuru yaptı: Aşımızı artık tanımıyor

Türkiye'ye gideceklere duyuru yaptı: Aşımızı artık tanımıyor
08 Eylül 2021, 11:05
Orta Asya ülkesi, Türkiye'ye gidecek yolcularına duyuru yaptı.

Kazakistan Bilim ve Eğitim Bakanlığı’nın basın dairesinden, Türkiye’nin Kazakistan tarafından üretilen QazVac koronavirüs aşısını tanımaya son verdiği açıklaması yapıldı.

Kazakistan Bilim ve Eğitim Bakanlığı’nın Bilim Komitesi’nin basın dairesinden Rus basınına yapılan açıklamada, Türkiye’nin QazVac aşısını artık tanımama kararı aldığı ifade edildi.

Kazak halkı, komiteye bağlı Biyolojik Güvenlik Sorunları Araştırma Ensititüsü’nün geliştirdiği QazVac aşısı ile 26 Nisan’da aşılanmaya başlanmıştı.

Daha önce sosyal medyada bir süredir yerli QazVac aşısını yaptırmış olan Kazak turistlerin PCR testi olmadan Türkiye’ye girişlerine izin verildiğine ilişkin bilgiler yer almıştı.

Yorumlar
İlbey Gündüz
09 Eylül 2021, Perşembe 09:15
Bizim aşıları kabullenmeyenleri de biz tanımayalım. Saygı olsunartık, sahtekarların "Aziz Vatanımız" dedikleri şu ülkeye. Yeter artık, yeter!.
Vatansever
09 Eylül 2021, Perşembe 04:19
8 yıl yaşadım orda. Insanlar bu konuda duyarsız. Biz at etinden beşparmak et yeriz iyilesiriz. Sağlık sistemleri vasat. Aşıları çok şüpheli. O asiyida rus sputnikten kopyaladilar....turkiye boşuna tanımamıştır orda sınırda bize türklere zorluklar çıkarıyorlar. Mütekabiliyet
Gürkan g
08 Eylül 2021, Çarşamba 07:50
Sıkıntı yok gelin pcr siz testisiz asisiz alıyız biz sıkıntı olmaz
Fatih yüksel
08 Eylül 2021, Çarşamba 07:46
Sen ŞİMDİ QAZVAC I TANIMA YARIN TÜRKOVAC DİĞER ÜLKELER TANIMAZ AMA BİZ LER SİNOVAC OLALIM ONU TANIMASINLAR YOK ODA OLMAZ MODERNA OLALIM ONUDA ÇİNLİ TANIMAZ BİZ EN İYİSİ SUPUTNİK OLALIM. ONDA ABD TANIMAZ AMA GEN TEDAVİLİ BİONTEK MRNA OLALIM EN AZINDAN ONU BİRKAÇ ÜLKE TANIR EN AZINDAN. İYİCE FOKU ÇIKTI BU İŞİN YETER ARTIK. HARBİDEN YETER.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha