Türkiye'ye daha fazla Rus turist geldi ama...

Türkiye'ye daha fazla Rus turist geldi ama...
25 Ekim 2019, 14:10
Coral Travel Ticari Direktörü Ercüment Ünalan Türkiye'ye gelen Rus turistlerle ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Coral Travel Ticari Direktörü Ercüment Ünalan Antalya'da Starway 2019 ödül töreni kapsamında düzenlenen basın toplantısında 2019 yılında Rusya'dan Türkiye'ye yönelik taleple ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünalan'ın verdiği bilgiye göre Rusya'dan Türkiye'ye 2019 yılında gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 15 artacak. Bu yıl gelecek 6 milyon turistin 5.5 milyonu Antalya'da konaklayacak. Coral Travel'in Türkiye iş hacmindeki artış yüzde 2 olacak.

Tatil sürelerini kısaltıp daha az harcadılar

Ünalan'a göre Rus turistler bu yıl ekonomik paket turlara yöneldi. Ruslar hem tatil sürelerini kısaltarak hem de daha uygun fiyatlı otellere yönelerek tasarruf sağladı. Coral Travel müşterilerinin Türkiye'de kalış süresi ortalaması bu yıl 9.4 gece oldu. Geçen yıl Rusların Türkiye'de ortalama kalış süresi 9.8 geceydi. Rusların ekonomik turlara yönelmeleri sonucu geçen yıl Türkiye turları için harcamaları 938 dolar iken bu yıl 885 dolara düştü.

Rusların tasarrufu Türkiye'de sezonu uzattı

Rusların tasarrufa yönelme eğilimi Türkiye'de tatil sezonunun uzamasına da katkıda bulunuyor. Mayıs ve Ekim ayları dışındaki diğer aylarda da Ruslar bu yıl Türkiye'ye yoğun ilgi gösteriyor. Geçen yıl 20 Ekim'den sonra boş olan Türk otelleri bu yıl aynı dönemde önemli doluluklar yaşıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha