Türkiye'ye charter sefer düzenliyordu şimdi otel de açacak

Türkiye'ye charter sefer düzenliyordu şimdi otel de açacak
26 Haziran 2019, 13:02
Dubai'de de yatırımları bulunan Iraklı iş adamı Omar Abdulmugheth Mahmood Alobaidi Türkiye'de turizm yatırımı planlıyor.

Iraklı yatırımcı Omar Abdulmugheth Mahmood Alobaidi Türkiye'de turizm yatırımı planlıyor. Samsun'a Bağdat'tan direkt charter uçak seferi düzenleyen Alobaidi, yatırım fırsatlarını görüşmek üzere Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu ziyaret etti. Alobaidi, " Şubat ayından beri Bağdat'tan Samsun'a haftada bir kez karşılıklı direkt bağlantılı charter uçak seferi düzenliyorum. Temmuz ayından itibaren sefer sayısını ikiye çıkartacağım." dedi.

Samsun'a otel ya da turizm köyü yapacağım

Alobaidi, Irak'ta Samsun'un tanıtımını yaptıklarını bu sayede Samsun'a büyük ilgi olduğunu belirterek, "Tanıtım reklamlarını görünce insanlar merak ediyor. Samsun'da ayrıca, ciddi Iraklı nüfusu var. Düzenlediğimiz turlardan sonra Samsun'u beğenip çok sayıda emlak alan Iraklı da oldu ve almak isteyenler de var. Benim Dubai'de de işlerim var ama artık kendimi bir Samsunlu gibi hissediyorum. Çünkü, Samsun'u çok seviyorum. Samsun'a otel ya da turizm köyü yapma fikrim var. İnşallah sizlerin de desteğiyle bu fikrimi hayata geçireceğim." diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren STSO Başkanı Murzioğlu ise yatırım yapan herkese destek olmak istediklerini belirterek kentin öne çıkan sektörleri, ekonomik yapısı ve iş birliği imkanları hakkında Iraklı iş adamına bilgi verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha