Türkiye uçuşlarının iptal edilmeye başlanması Rusları endişelendiriyor

Türkiye uçuşlarının iptal edilmeye başlanması Rusları endişelendiriyor
24 Nisan 2023, 01:04
Mayıs tatilleri arifesinde talebin az olduğu tarihlerde Türkiye’ye uçak bileti almayı uman Rus turistler Türkiye uçuşlarının aniden iptal edilmesiyle beklenmedik bir sürprizle karşılaştı.

Turizm haber portalı Tourprom, mayıs tatilleri arifesinde talebin az olduğu tarihlerde Türkiye’ye uçak bileti almayı uman Rus turistlerin Türkiye uçuşlarının aniden iptal edilmesiyle tatsız bir sürprizle karşılaştıklarını yazdı.

Ortaya çıkan durumun, tam olarak talep seviyesi şu anda düşük olan günlerdeki uçuşlarla ilgili olduğu kaydedilirken, ancak Türk havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını düşürmek ve talebi canlandırmak yerine yolcu sayısının daha az olduğu günlerde uçuş sayısını azaltmaya karar verdiği ifade edildi.

Bu kararın Corendon Airlines tarafından alındığına dikkat çekilen haberde, şirketin Moskova-Antalya güzergahında 24 ve 26 Nisan’da kalkışlı uçuşları iptal ettiği, Rusya’nın Nizhnekamsk ve Tümen şehirlerinden 24 Nisan’da Antalya’ya yapılması planlanan uçuşları da o gün daha az talebin olması nedeniyle gerçekleştirmeyeceği bildirildi.

Tourprom, mayıs tatillerinde Rus turistlerin geleneksel olarak Türkiye’ye tatile gitmeyi tercih ettiğinin altını çizerken, öte yandan daha az seyahat talebinin olduğu günlerde ucuz bilet bulma şansını da kaybettiğine vurgu yaptı.

Azur Air, bu tarihler için tur satın alan tur operatörlerinin tüm müşterilerini rahatlatarak Türkiye uçuşlarında herhangi bir iptal planlanmadığını bildirdi.

Türkiye yönüne uçuş iptallerinin Türk Hava Yolları’nın kararlarıyla başladığını hatırlatan Tourprom, THY’nin Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan 28 Nisan ile 1, 3, 4 ve 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği uçuşları iptal ettiğini aktardı.

İptal yerine indirim istiyorlar

THY’ye bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi AnadoluJet’in 2 Mayıs’ta Moskova-Domodedovo Havalimanından Antalya’ya uçması beklenirken, Türk basınında boş koltuklar nedeniyle TK 3954/55 ve TK 3990/91 seferlerinin iptal edildiği bildirilmişti.

Uzmanlar, Türk havayolu şirketlerinin zaten yüksek fiyatlara sahip olan uçak biletlerinde, taleplerin düşük olduğu günlerde indirim yaparak daha fazla yolcu kazanmak yerine seferleri iptal etmesini eleştiriyor.(Gazetem.ru)

Yorumlar
Uğur
01 Mayıs 2023, Pazartesi 02:22
Ordan birisi rus gelmesin Avrupa lı gelsin diyor sen yıllardır rusyadan ekmek yiyorsun
Ahmet s aydın
26 Nisan 2023, Çarşamba 12:35
Her zaman thy pahalı rusyadan thy bılet almıyor kımse Rus haya yolları 4/1 ucuz onlarla ucuyoruz Kımse Tektsıl almak için ıstanbula gelmıyor malını moskovadan alıyor daha karlı
Fatih ingilizce
26 Nisan 2023, Çarşamba 10:47
Ryan Air Dublin dalaman 40 euros thy Dublin istanbul 500 euros yorum sizin bizim türler siki kaldirmis kelle secmiyor biraz is ahlakı
Koç kazan
25 Nisan 2023, Salı 05:05
Thy fiyatları uçuruyor kazan İstanbul Rus havayollarıyla yarı yarı ya ? Kendi hava yolu şirketimiz varken başka şirketlerle uçalım.
Ergün
25 Nisan 2023, Salı 09:42
Rus Gelmesin kardeşim Avrupalı turist gelsin bu ülkeye
Sertaç Sertaç
25 Nisan 2023, Salı 09:19
Geçen sene tayland,a gidelim dedik iki kişi gidiş dönüş 120.000 TL olunca kazakistan’a gidelim dedik tek kişi gidiş dönüş 55.000 TL olunca Rusya’ya gidelim dedik bir kişi 80.000 TL olunca artık bir yere gitmeyelim THY gibi fahiş fiyatla satmaya çalışan ve kendi vatandaşını dahi korumayan sistemi protesto edelim dedik!!şimdi kara bağlantısı olan her yere arabayla gidiyorum.. Dünyada bazı şeyleri fırsat bilen maalesef ki bildiğim tek ülke benim Ülkem Türkiye..
Cem kazan
25 Nisan 2023, Salı 08:42
Türkiye yerine Balkanlar daha uygun
Kadir Antalya
25 Nisan 2023, Salı 02:21
Türk hava yolları THY tam bir para göz politikası izliyor. Türk vatandaşı olarak gururla binmek isteyip binemediğimiz hava yolu. FİYATLAR ÇOK ABARTI ÇOK YÜKSEK
İbrahim doğan
24 Nisan 2023, Pazartesi 06:01
Uçak biletleri çok pahalı onun için Müşteri bulamıyorlar iptal ediyorlar thy şimdi pegasus 1150 dolar civarında thy fiyatlar aynı ve ben filandiyadan bilet aldim antalya için 250 dolara gidiş dönüş burdaki insanlar mecbur diye yüksek fiyat çekiyorlar artı bir Türk vatandaşı olarak thy ve pegasustan bilet almayacağım
F peyami
24 Nisan 2023, Pazartesi 12:03
Turkiyeye gitmeyin maldivler daha ucuz
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha