Türkiye uçuşlarına başlayacağı tarihi açıkladı

Türkiye uçuşlarına başlayacağı tarihi açıkladı
02 Kasım 2022, 11:19
Rus ulusal havayolu şirketi Aeroflot’a bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda Airlines Türkiye uçuşlarına ne zaman başlayacağını açıkladı.

Rus ulusal havayolu şirketi Aeroflot’a bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda Airlines, aralık ayından itibaren Moskova Vnukovo Havalimanı üzerinden İstanbul, Antalya ve Alanya’ya uçuşlara başlayacağını bildirdi.

Şirketin basın servisi tarafından yapılan açıklamada, Vnokovo’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılacak uçuşların 1 Aralık 2022’de başlayacağı ve her gün gerçekleşeceği bildirilirken, mesajda “İstanbul Havalimanı’na uçuşlar 21 Aralık’ta başlayacak ve yine günlük olarak düzenlenecektir. Ayrıca Alanya Gazipaşa Havalimanı’na 24 Aralık’tan itibaren haftanın üç günü, Antalya Havalimanı’na ise haftanın dört günü uçuş gerçekleştirilecektir” ifadelerine yer verildi.

Pobeda Havayolları, yakın zamanda şirketin ekim ayı sonunda Türkiye’ye uçuşlara yeniden başlama niyetini duyurmuştu.

Türkiye, düşük maliyetli havayolu şirketinin Minsk seferleri sonrası uçuş planladığı ikinci dış hat destinasyonu olacak.

Bu yılın mart ayından bu yana Pobeda, uluslararası yaptırımlar ve Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın ilgili tavsiyeleri nedeniyle yurtdışı uçuşlarını tamamen askıya almıştı.

Pobeda’nın kararını değerlendiren uzmanlar, yaklaşan yılbaşı tatilleri, Rossiya Havayolları ile rekabet ve Rusların Türkiye’de gayrimenkul taleplerinin şirketin kararını etkileyen en önemli faktörler olduğuna inanıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha