Türkiye uçaklarında son koltuklar!

Türkiye uçaklarında son koltuklar!
27 Nisan 2024, 10:17
Rusların Mayıs tatilinin başlayacağı bu hafta Türkiye yönüne uçaklarda yer bulmak çok zorlaştı.

Rusya'da 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle 28 Nisan-1 Mayıs arasında tatil olacak. Rusya’da çalışanlar, 9 Mayıs Zafer Günü’nde 9-12 Mayıs tarihleri arasında dört gün dinlenecek.

Bu hafta Moskova'dan Türkiye'ye bilet bulmak çok zor!

Mayıs tatilini fırsat bilen Ruslar Türkiye tatil beldelerine satılan turlara yoğun talep gösteriyor. Bu hafta Moskova'dan Türkiye'ye kalkan uçaklarda tur operatörlerinde koltuklar neredeyse tükeniyor; sadece birkaç seçenek bulunabiliyor. Gelecek haftaki Türkiye uçuşlarında ise çok az yer kaldı.

Rur operatörü Intourist'in 2 Mayıs'a kadar tüm tarihlerde Moskova'dan Antalya'ya yapacağı uçuşların biletleri neredeyse tükendi. Southwind uçaklarında spot koltuklar 30 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde mevcut. THY uçaklarında ise 6 Mayıs'a kadar koltuklar dolu. THY uçuşlarında en erken 6 Mayıs, ardından 7 ve 9 Mayıs'ta olmak üzere yalnızca belirli günlerde yer bulunabiliyor.

Anex uçakları doldurdu, ek sefer düzenliyor

Anex'in Türkiye yönüne olan uçuşlarında bilet bulunamıyor. Tur operatörü, yoğun talep nedeniyle 30 Nisan'da Moskova'dan Bodrum'a ek sefer başlatacağını açıkladı. Rus turistlerin Bodrum talebi son yıllarda giderek artıyor.

Perm ve Samara'dan Türkiye turlarına ilgi az

Bazı Rus şehirlerinde ise Moskova'nın aksine Mayıs tatilinde Türkiye turlarına talep oldukça az. Perm ve Samara şehirlerinde turistler arasında en popüler tarihler olan 30 Nisan ve 1 Mayıs için bile uçuşlarda çok sayıda koltuk var. Samara'da seyahat şirketleri tatil döneminde Southwind Havayolları'nın Antalya'ya ulaşımını bile azaltmak zorunda kaldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha